• BIST 103.186
  • Altın 227,073
  • Dolar 5,3171
  • Euro 6,0307
  • Rize 10 °C

"Fetö’nün Türkiye’de Tamamen Bitmesi 10 Senemizi Alır"

"Fetö’nün Türkiye’de Tamamen Bitmesi 10 Senemizi Alır"
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "FETÖ olayının Türkiye'de tamamen bitmesi bir 10 senemizi alır" dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "FETÖ olayının Türkiye'de tamamen bitmesi bir 10 senemizi alır" dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 1994 Ankarası'ndan günümüze gelen Ankarayı, projeleri, neleri değiştirdiklerini ve başardıklarını İhlas Haber Ajansından Mustafa Arıdoru'ya anlattı. Gökçek, aynı zamanda yeni dönemde aday olup olmayacağını da açıklarken Abdullah Gül ile ilgili iddialara da net cevap verdi.

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI'NA 1994 YILINDA ADAYLIĞINIZI KOYDUNUZ VE O DÖNEMDEN BERİ GÖREVİNİZİN BAŞINDASINIZ. BİZE 94 ÖNCESİ ANKARA'YI VE SONRASINI ANLATIR MISINIZ?

Ankara'da sular akmazdı. Haftada 3 gün gelir 4 gün gelmezdi. Hava kirliliğinden hiç mübalağa etmiyorum kuşlar dallardan canlı olarak dökülürdü. Özellikle astım hastaları kış aylarında sokağa çıkıp gezemezlerdi çünkü ölüm vakaları yaşanırdı. Ankara'nın bir çöplüğü vardı. Çöplükten çıkan duman bütün Ankara'yı sarar, pis kokudan geçilmezdi. Arıtma tesisi yoktu. Pis sular doğrudan nehirlere akar ve nehirleri kirletirdi. Trafik tam bir hercümerçti. Ankara'da gideyim gezeyim bir parkta oturayım dediğin zaman bir tek Gençlik Parkı vardı. O da mezbelelik haline gelmişti. Böyle bir Ankara aldık. Ve Allah'a hamdolsun 23 sene içerisinde yepyeni bir Ankara doğdu. Bu Ankara'nın dünkü Ankara'yla mukayese edilmesi mümkün değil.

BUGÜN ANKARA'YI ÇITA OLARAK ÖYLE BİR YERE GETİRDİNİZ Kİ KAMUOYUNDAKİ YORUM ŞU ARTIK, "MELİH GÖKÇEK'İN ZİRVESİ BU", "GELEBİLECEĞİ EN ÜST NOKTADA". DOLAYISIYLA SİYASETE DOYGUNLUK VAR MI?

Belediyecilikte hiçbirzaman bir olayda doyum olmaz. Her zaman yeni şeyler yaparsın. Ben 5 dönemde Ankara'yı yenilenmeye, yeni yeni şeyler yapmaya çalışıyorum. Bu dönemde de çok önemli projelere imza atmaya çalışıyoruz. Bunların en önemlisi Ankapark, İnanç Müzesi , Kutsal Emanetler ve Tarih Müzesi. Ayrıca bunların haricinde yapmak istediğimiz bir kanal projemiz ve yeni bir uydu kent kurma projemiz var. Bunların hepsi devam ediyor. Bunların bir kısmı Allah nasip ederse seçimlere kadar biter ama seçimlerden sonra bu projelerin devamı mutlaka uzun süre olacak. Neler yeniden yapacağımızı mutlaka yeni dönemde söyleriz. Şimdiden onları söylemek aday olup olmadığımız belli olmadan abesle iştigal olur.

YENİ DÖNEMDE ADAY OLACAK MISINIZ PEKİ?

Aday olur muyum? Aday adayı demek lazım. Aday adayı olmak gönlümden geçiyor. Ama bunun için her şeyden önce Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın takdiri çok önemli. Halkımızın oy verip vermemesi önemli. En önemlisi de Cenab-ı Allah'ın bize nasip edip etmemesi. Allah nasip ederse bir dönem daha olmak isterim.

SİZİN GİBİ 5 DÖNEM BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI YAPAN SAYIN BAKANIMIZ MEHMET ÖZHASEKİ VARDI. KENDİSİ ŞU ANDA AK PARTİ MİLLETVEKİLİ VE ÇEVRE- ŞEHİRCİLİK BAKANI. SİZİN DE ÖNÜNÜZDE BÖYLE BİR SİYASİ KARİYER PLANI VAR MI?

Yok hayır. Ben belediye başkanlığını seviyorum ve buna devam etmek istiyorum. Olur olur, olmaz olmaz. Nasip İnşallah.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN HER ZAMAN YANINDA OLDUNUZ. 15 TEMMUZ SÜRECİ OLSUN GEZİ OLAYLARI OLSUN.. BU VEFAYI ANLATIR MISINIZ?

Ben Recep Tayyip Erdoğan'ı Cenab-ı Allah'ın Türkiye'ye bir lütfu olarak düşünüyorum. Ve bütün mücadelesi, davası için memleketi için bayrağı için vatanı için yapmış olduğu faaliyetler ortadayken ona yardımcı olmak bir inanan insan olarak mecburiyet. Çünkü Cenab-ı Allah bölünmeyin, dağılmayın birbirinize karşı da herhangi bir yanlış yapmayın diye buyuruyor. Müminler kardeş ve özellikle başınızdaki lideriniz olan insana sahip çıkmakta netice itibariyle bir Müslüman olarak borcumuz. Biz bu borcumuzu eda ediyoruz. Allah muhafaza buyursun Recep Tayyip Erdoğan'n başına bir şey gelmiş olsa Türkiye'de sadece ona oy verenler değil bütün dünyadaki mazlum milletler üzülür. Recep Tayyip Erdoğan'a sahip çıkmak, bütün mazlum milletlere de sahip çıkmak anlamına geliyor. Ve bu konuda da bizim elimizden gelen gayreti sarf etmekte boynumuzun borcu oluyor. Biz de bu boynumuzun borcunu eda etmeye çalıştık.

CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİNİ NASIL DEĞERLENDİRİYORSUNUZ?

Bizim kendi başkanlık sistemimiz Türkiye'ye uygun bir sistem olarak ortaya çıktı. Çünkü anayasa değişikliği yapılabilmesi için her şeyden önce MHP ile bir konsensüs gerekiyordu. O konsensüs neticesinde çıkan bir başkanlık sistemi. Mükemmel neticelere vesile olacak bir değişiklik diyelim.

SAYIN KADİR TOPBAŞ ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEM YOKUM DİYOR. SİZCE DEVAM ETMELİ Mİ?

Başkasının kendi kararı hakkında benim söz söylemem abesle iştigal olur. O onun takdiri. Kendisinin takdir edeceği bir konu.

İSTANBUL'UN YENİ DÖNEMDE BAŞKAN ADAYI SİZCE NASIL BİR PROFİL OLMALI?

Bir Ankara Belediye Başkanı olarak İstanbul profilini çizmek ayıp bir şey. Onun için öyle bir ayıbın içerisine girmem. Onu açıkça ifade edeyim.

KANAL İSTANBUL PROJESİ HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

Kanal İstanbul mükemmel bir proje. Türkiye'nin projesi İstanbul'un değil. İnşallah gerçekleşir.

BÜTÜN ŞEHİRLERİN ANILDIĞI BİR HİKAYESİ VAR. OXFORD DENİLİNCE KÜLTÜR, LONDRA DENİLİNCE KONGRELER, FRANKFURT DENİLİNCE FUARLAR AKLA GELİYOR..PEKİ ANKARA'YI MARKA OLARAK NASIL TANIMLAMAK LAZIM?

Ankara bir memur şehri. Biz burayı, memur kentinden sanayi ve teknoloji kenti haline getirmeye çalışıyoruz. Ben şunu söyledim; ticarette bir numara, sanayide iki numara olacağız. Ve Teknokentlerde de bir numara olmamız lazım. Ankara'nın en eksik olan yeri turizm. Turizm bizde yok inancını; Ankapark, Tarih ve Kutsal Emanetler Müzesi ile yıkıp, Ankara'yı bir turizm şehri yapacağız.

BUGÜNKÜ ANA MUHAFET LİDERİ HALA YENİ SİSTEMİ ÖZÜMSEYEBİLMİŞ DEĞİL. 2019'DA BU SİSTEMİN GEÇMEYECEĞİ YÖNÜNDE İDDİALARI VAR. CHP SİZCE BİR PARANOYA MI GÖRÜYOR?

Ciddiye almayın. Kılıçdaroğlu ne dediğini bilmez. Bugün böyle der yarın vazgeçer.

SAYIN ABDULLAH GÜL'ÜN 2019 İÇİN CUMHURBAŞKANI ADAYI OLMASI SİZCE ÖNGÜRÜLEBİLİR Mİ? SAYIN BAYKAL'IN BU YÖNDE BİR İDDİASI OLMUŞTU. TABİ SAYIN GÜL BUNU YALANLADI.SİZ NASIL DEĞERLENDİRİRSİNİZ?

Sayın Abdullah Gül, bizim partinin kurucularından olup gerçekten son derece değerli bir simadır. Ben sayın Abdullah Gül'ün bir bölen hiçbirzaman olmayacağına inanıyorum. Bu özellikle fitne fücur meydana getirmek isteyen çevrelerin gayreti olup, acaba AK Parti'yi bölebilir miyiz, parçalayabiir miyiz, iktidardan düşürebilir miyiz ondan sonra yeniden FETÖ'cüleri galip getirebilir miyiz şeklinde uluslararası güçlerin ve FETÖ'nün arzusudur. Ben kesinlikle Abdullah Bey'in milli bir insan olması nedeniyle böyle bir olay içerisine gireceğini düşünmüyorum.

15 TEMMUZ TÜRKİYE İÇİN BİR SON MUDUR? YOKSA YENİ TEHDİTLER SÖZ KONUSU MU VE SİZ FETÖ İLE İLGİLİ CİDDİ UYARILARDA BULUNUYORSUNUZ. SİZE GELEN BİLGİ MİDİR, DUYUM MUDUR BUNLAR?

FETÖ Allah'ın izniyle beni, hiçkimseyi tehdit edemez. Kendileri kendi istikballerinin derdine düşmüş vaziyetteler ve gün geçtikçe de yok oluyorlar. Yalnız FETÖ olayının Türkiye'de tamamen bitmesi bir 10 senemizi alır. Tamamen sıfırlanması için bir neslin değişmesi gerekiyor. Onun için de özellikle hükümet, iktidar olarak biz de belediyeler olarak üzerimize düşen görevi yapmaya çalışıyoruz.

UYARILAR HAKKINDA PEKİ?

Bazen duyum, bazen hissetme ama o hissetmeler belli bilgilerin bize ulaşması neticesinde yaptığımız analizlerle ortaya çıkıyor. Ona göre de bir takım söylemlerimiz oluyor. Şimdiye kadar söylemlerimiz hemen hemen hiç boş çıkmadı. Demekki isabetli işler yapıyoruz. Bundan sonra da aynı şekilde ne zaman bir sıkıntı olacak olsa vatandaşımıza uyarıyı yaparız.

REFERANDUMDA AK PARTİ OLARAK ANKARA'DA ALDIĞINIZ SONUCU NASIL DEĞERLENDİRİYORSUNUZ?

Biz tabi yüzde 50 "nin üzerine geçmek isterdik, geçemedik. Onun birtakım tabi nedenleri var. Ama AK Parti'nin trendi olarak düşünecek olursak herhangi bir kayıp Ankara'da söz konusu değil. Tam tersine üstüne çıkış söz konusu. Benim en son seçimde aldığım oy 44.8 referandumda Cumhurbaşkanımızın anayasa değişikliği ile ilgili aldığı oy 48.8.

AHMET HAKAN İLE ARANIZDA NASIL BİR DİYALOG VAR? TANIŞIKLIĞINIZ NE ZAMANA DAYANIYOR?

Ahmet Hakan, Kanal 7 yıllarından beri arkadaşımdır. Bana abi der. Ama tuhaf bir insan. Zaman zaman bize karşı objektiflik adı altında aklınca darbe vurmaya kalkar. Öyle bir kaliteye sahip. Ne yapalım çekeceğiz.

(Mustafa Arıdoru / İHA)

"Fetö’nün Türkiye’de Tamamen Bitmesi 10 Senemizi Alır"

"Fetö’nün Türkiye’de Tamamen Bitmesi 10 Senemizi Alır"

Kaynak: Haber Kaynağı
  • Yorumlar 0
    OKUYUCULARIMIZIN DİKKATİNE !... Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Olay53.com | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0537 617 89 89