• BIST 2.788,56
  • Altın 1026.308
  • Dolar 17.9564
  • Euro 18.2998
  • Rize 29 °C

Irak Başbakanı El-kazımi: "Abd Askerlerinin Irak Dışında Konuşlanması İçin Anlaşma Sağlandı"

Irak Başbakanı El-kazımi: "Abd Askerlerinin Irak Dışında Konuşlanması İçin Anlaşma Sağlandı"
ABD'nin başkenti Washington'da bulunan Irak Başbakanı Mustafa el-Kazimi yaptığı açıklamada, "ABD ile askerlerinin Irak'ın dışında konuşlanması için...

ABD'nin başkenti Washington'da bulunan Irak Başbakanı Mustafa el-Kazimi yaptığı açıklamada, "ABD ile askerlerinin Irak'ın dışında konuşlanması için anlaşma sağladık" dedi.

ABD ile Irak arasında başlatılan stratejik müzakereler kapsamında Washington'da bulunan Irak Başbakanı Mustafa el-Kazimi, ülkesinde bulunan Amerikan askerlerinin yurt dışında konuşlanması için ABD ile anlaştığını duyurdu. ABD Başkanı Donald Trump ile yaptığı görüşmenin çok önemli ve başarılı olduğunu belirten el-Kazımi, "ABD ile askerlerinin Irak'ın dışında konuşlanması için anlaşma sağladık. Söz konusu birliklerinin yurt dışında konuşlanmasının mekanizması için bir teknik ekip oluşturulacak" dedi. Irak Başbakanı el-Kazımi, "Irak hükümetinin isteklerini anlayışla karşılayan ve çok açık tavır sergileyen bir ABD görüyorum" ifadelerini kullandı. El-Kazımi ülkenin güneyinde yer alan ve protestolara sahne olan Zikar kenti başta olmak üzere ülke geneli açısından büyük önem taşıyan bir anlaşmanın imzaladığını dile getirdi.

(Abdulkadir Hacıoğlu/İHA)

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Olay53.com | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0537 617 89 89