MHP'nin Samsun, Ankara, İstanbul ve İzmir Milletvekili Adayları
MHP, 24 Haziran'da cumhurbaşkanı seçimiyle beraber yapılacak 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için milletvekili aday listesini açıkladı.
Buna göre, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli aday listesinde memleketi Osmaniye'den 1'inci sırada yer aldı.
Listede, Ankara 1'inci Bölge 1'inci sırada Mevlüt Karakaya, 2'nci sırada Zühal Topçu ve 3'üncü sırada Eyüp Yıldız aday gösterildi. Ankara 2'nci Bölge 1'inci sıradaki Sadir Durmaz'ı Nevin Taşlıçay ve Abdullah Ağar takip etti. Ankara 3'üncü Bölge 1'inci sırada yer alan Yaşar Yıldırım'ı ise Erkan Haberal ve Fatih Çetinkaya izledi.
İstanbul'da listenin ilk 3 sıralarında; 1'inci Bölge'de Edip Semih Yalçın, İzzet Ulvi Yönter ve Mehmet Bülent Karataş, 2'nci Bölge'de Celal Adan, Cemal Çetin ve Nur Tuğba Aktay, 3'üncü Bölge'de ise Feti Yıldız, İsmail Faruk Aksu ve Arzu Erdem bulunuyor.
İzmir'de ilk 3 sıralarda; 1'inci Bölge'den Hasan Kalyoncu, Selahattin Şahin ve Cihan Aslan, 2'nci Bölge'den ise Tamer Osmanağaoğlu, Abdulkadir Bektaş ve Yalçın Koçyiğit aday gösterildi.
Buna göre, Samsun, Ankara, İstanbul ve İzmir Milletvekili adayları şöyle:
SAMSUN MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
1 ERHAN USTA
2 ABDURRAHMAN ÇAMAŞ
3 MURAT CAMADAN
4 ERDEM OKAN
5 CEMALETTİN KOLA
6 YÜKSEL ÜNAL
7 MİNE AKTAŞ
8 YAKUP AKIN
9 HAMİ KORKMAZLI
ANKARA 1. BÖLGE MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
1 MEVLÜT KARAKAYA
2 ZUHAL TOPÇU
3 EYÜP YILDIZ
4 DUYGU KURBAN GÖZÜOĞLU
5 MEHMET DUYGULU
6 LEVENT ÇAĞLANCI
7 ŞENİZ SEZGİN
8 CEMAL ABDULSEMET DURMUŞ
9 OĞUZ YILMAZ
10 FATİH MORMENEKŞE
11 NEVİN KORKMAZ
12 KENAN FİDAN
13 SELİM ŞAHİN
ANKARA 2. BÖLGE MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
1 SADİR DURMAZ
2 NEVİN TAŞLIÇAY
3 ABDULLAH AĞAR
4 TARKAN TOPER
5 NAİM YANIK
6 GÖKHAN AĞDEMİR
7 SERDAR BİLGİLİ
8 AYDIN ERKOÇ
9 VEDAT KÖSEOĞLU
10 EROL ELİDEMİR
11 MEHMET YURTOĞLU
ANKARA 3. BÖLGE MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
1 YAŞAR YILDIRIM
2 ERKAN HABERAL
3 FATİH ÇETİNKAYA
4 ŞÜKRÜ ALNIAÇIK
5 ABDULLAH BAHADIR ALPEREN
6 DURDU MEHMET KÖŞ
7 HAKAN DOĞRU
8 ALTUĞ BARIŞ DOĞAN
9 EMRE KAYA
10 HÜSEYİN YILMAZ
11 HAYDAR DURAN
12 ŞABAN IŞIK
İSTANBUL 1. BÖLGE MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
1 EDİP SEMİH YALÇIN
2 İZZET ULVİ YÖNTER
3 MEHMET BÜLENT KARATAŞ
4 NEVZAT ÜNLÜTÜRK
5 GÜLBEYHAN SAYLAĞ
6 HATİCE AKKAYA
7 AHMET TURAN HOCAOĞLU
8 MEHMET FATİH ÖZDEMİR
9 ABDULAZİZ AYDOĞDU
10 ZEKİ YUSUFOĞLU
11 MÜCAHİT GÜNGÖR
12 KAMİL AYIRIM
13 MURAT ŞAHİN
14 CİHAN TUFAN
15 MUSTAFA AKGÜN
16 ÖMER FARUK GÜNGÖR
17 YUNUS EMRE DURMUŞ
18 ALİ YILMAZ
19 FATİH KAYA
20 ŞÜKRÜ ŞİMŞEK
21 HAKAN ARIKAYA
22 İSMAİL BÜYÜKKAYIKÇI
23 SALİH BALAK
24 HAKAN YILMAZ
25 KADİR CAN KARATAŞ
26 HAKAN YALÇIN
27 FATİH DEĞİRMENCİ
28 TARIK TOPÇUOĞLU
29 YILMAZ TİRYAKİ
30 ŞAHİN GÜRZ
31 CEM ÖZKAVCI
32 YUSUF ÇİFTÇİ
33 HASAN DEMİR
34 NURETTİN TURAN
35 CÜNEYT ILGİN
İSTANBUL 2. BÖLGE MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
1 CELAL ADAN
2 CEMAL ÇETİN
3 NUR TUĞBA AKTAY
4 MURAT KOTRA
5 NİYAZİ PAKSOY
6 SELAMİ ŞİŞMAN
7 FÜSUN KAYAN ARDAMAR
8 MURAT ŞEKERLİ
9 AHSEN MELİKE FIÇICI
10 EDA YILMAZ
11 ZEKİ SEVEROĞLU
12 GÜLLÜ YENER
13 AYDIN KAYA
14 SERKAN CİHAN
15 BAHATTİN AYKUT
16 FİKRET YILDIRIM
17 MEHMET FURKAN CEBECİ
18 HEDİYE ŞEN
19 UFUK TANDOĞAN
20 HİLAL EDA BÜLBÜL
21 FİLİZ GEGİN
22 MURAT ALP
23 FİKRET ÖZKAN
24 TANER KIRHAN
25 UĞUR ARAS
26 ERENCAN ŞAHGÜNAY
27 HASAN SAKA
28 BEDİRHAN ALİ GÖLCÜK
İSTANBUL 3. BÖLGE MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
1 FETİ YILDIZ
2 İSMAİL FARUK AKSU
3 ARZU ERDEM
4 AHMET YİĞİT YILDIRIM
5 ERDEM KARAKOÇ
6 VOLKAN YILMAZ
7 DAVUT HASKIRIŞ
8 MUSTAFA ERTEKİN
9 FAZLI YURDABAK
10 GÖKHAN TÜRKEŞ ÖNGEL
11 OZAN YÜKSEK
12 BEKİR SITKI KARAUSTA
13 BAHATTİN ŞENGÜL
14 ARİFE PEKER
15 ALİ DOĞAN
16 TAYYAR ŞAFAK
17 SİBEL KAZAR
18 ALPER KÜNKÜL
19 RIZA PEKER
20 EKREM SARISOY
21 ERGÜL SİLLER
22 AYDIN İNCE
23 MEHMET GÜRBÜZ
24 YUNUS TÜRK
25 OSMAN AKBAŞ
26 TANER KIRHAN
27 MEHMET BÜYÜKÇANGA
28 METİN YAZAR
29 HÜMMET TATAR
30 ALİ EKBER YEŞİL
31 UYGAR ORAL ÖZTÜRK
32 AYHAN ATMACA
33 ADİL CEYLAN
34 TAHİR PALA
35 AHMET CAN ERBAŞ
İZMİR 1. BÖLGE MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
1 HASAN KALYONCU
2 SELAHATTİN ŞAHİN
3 CİHAN ASLAN
4 BİLGEHAN AĞBABA
5 SALİM ARDUÇLU
6 HASAN ZEREK
7 AHMET ÇOŞAR
8 SALİHA GÜLCE GÖKÇE
9 EROL EROĞLU
10 GÜNAY KAMBAK
11 FULYA GÜZELOCAK
12 GÖKHAN ÇELİK
13 RECEP ALİ COŞKUN
14 SÜLEYMAN SARI
İZMİR 2. BÖLGE MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
1 TAMER OSMANAĞAOĞLU
2 ABDULKADİR BEKTAŞ
3 YALÇIN KOÇYİĞİT
4 MURAT KOÇ
5 EBUBEKİR SIDDIK KORKMAZ
6 RECEP AKAN
7 CEYHUN KINLI
8 BARIŞ ATİLLA
9 CUMHUR BULUT
10 TAŞKIN IŞIK
11 MUSTAFA ÇİNTAŞ
12 RECEP ONUR UZUN
13 FATİH YAĞMUR
14 FATİH ARSLAN