• BIST 89.085
  • Altın 340,181
  • Dolar 6,6899
  • Euro 7,3114
  • Rize 7 °C

Rize Olay Gazetesi Covid-19 Düzenlemesi

Rize Olay Gazetesi Covid-19 Düzenlemesi
Rize'de günlük yayınlanan 13 yerel gazete Koronavirüs salgını dolayısıyla sıralı şekilde, hergün 2 gazete yayınlanacak şekilde haftada bir basımı gerçekleştirilme kararı alındı.

Basın İlan Ku­ru­mu, yeni tip ko­ro­na­vi­rüs (Co­vid-19) ile mü­ca­de­le sü­re­cin­de sa­ha­da zor ve risk­li şart­lar al­tın­da ça­lı­şan ga­ze­te­ci­le­re ve ya­yın­la­rı­nı ak­sat­ma­dan sür­dü­ren ba­sı­na des­tek olmak ama­cıy­la yeni ka­rar­lar aldı.

Rize Va­li­li­ği İl Basın ve Halk­la İliş­ki­ler Mü­dür­lü­ğü de kent­te yayın yapan yerel ga­ze­te­le­ri bil­gi­len­di­re­rek, yeni tip ko­ro­na­vi­rüs (Co­vid-19) sal­gı­nı do­la­yı­sıy­la Rize’de yayın yapan ga­ze­te­le­rin be­lir­le­nen lis­tey­le haf­ta­da bir gün ya­yın­lan­ma­sı­nın de­ğer­len­di­ril­di­ği ifade edi­le­rek, “Co­vid-19 sal­gı­nı do­la­yı­sıy­la Basın İlan Ku­ru­mu Genel Ku­ru­lu­nun 23 Mart 2020 ta­rih­li top­lan­tı­sın­da ya­yın­la­rı­nı ak­sat­ma­dan sür­dü­ren ba­sı­nı­mı­za des­tek olmak ama­cıy­la al­dı­ğı karar doğ­rul­tu­sun­da Basın İlan Ku­ru­mu Genel Ku­ru­lu ta­ra­fın­dan yeni bir dü­zen­le­me ya­pı­lın­ca­ya kadar ge­çer­li olmak üzere ili­miz­de yayın yapan yerel ga­ze­te­le­rin sı­ra­lı liste doğ­rul­tu­sun­da haf­ta­da bir gün sü­rey­le ya­yın­la­na­bi­lir” de­nil­di.

Bu kap­sam­da, Rize Olay Ga­ze­tesi yeni bir dü­zen­le­me ya­pı­lın­ca­ya kadar haf­ta­da bir gün Cu­mar­te­si günü olmak üzere yayın ha­ya­tı­na devam ede­cek­tir. Tüm okurlarımızı da Sağlığımız için evimizde kalmaya davet ediyoruz. 

  • Yorumlar 0
    OKUYUCULARIMIZIN DİKKATİNE !... Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Olay53.com | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0537 617 89 89