• BIST 2.750,49
  • Altın 1022.045
  • Dolar 17.9581
  • Euro 18.2817
  • Rize 23 °C

Yusufeli Barajı İnşaatında Kovid-19 Vakaları Artınca Yeni Tedbirler Alındı

Yusufeli Barajı İnşaatında Kovid-19 Vakaları Artınca Yeni Tedbirler Alındı
Yapımı devam eden Yusufeli Barajı ve HES şantiyesinde Kovid-19 vakaları artınca İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafında yeni tedbirler alındı. İşçiler ise tedirgin.

Şantiye önünde toplanan işçiler daha sağlıklı bir ortamda çalışmak istediklerini ifade ederek tepkilerini dile getirdiler.

Artvin'de yapımı tamamlandığında kemer baraj sınıfında 275 metreyle Türkiye'nin birinci, dünyanın üçüncü en yüksek barajı olacak Yusufeli Barajı ve HES şantiyesinde artan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) için yeni önlemler alındı. 

Artvin Valisi Yılmaz Doruk başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu toplantısı sonrası yapılan yazılı açıklamada, Yusufeli Barajı ve HES şantiyesi ile Yusufeli Barajı rölekasyon yolları ve köy yolları şantiyelerinde çalışanlar arasında Kovid-19 vakalarının yoğun bir şekilde arttığını belirtti. 

Şantiyelerdeki salgının önüne geçilmesi için İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararları doğrultusunda 24 Ağustos saat 24.00’ten itibaren şantiye dışından tedarik amaçlı giriş yapan araç şoförleri ve yardımcılarının belirlenen alanlar dışında bulunmamasına ve şantiye içerisinde hiç kimse ile temasa geçmemesinin kararlaştırıldığı aktarıldı.

Öte yandan, çalışanların şantiyelerde kendileri için hazırlanan yerlerde kalmalarına, aylık izin kullanımlarını müteakip göreve başlamadan şantiyede 7 gün izolasyon altında tutulmalarına, izin dönüşünün 7. günü sürüntü örneği alınmasına, sürüntü örnek sonuçlarının belli olmasına kadar izolasyonda kalmaya devam etmesine, çıkan test sonucuna göre iş başı yapmalarına veya sağlık kuruluşuna yönlendirilmelerine karar verildi. 

Ayrıca Yusufeli Barajı ve HES projesi kapsamında ki diğer şantiyelerinde de Kovid-19 tedbirleri kapsamında tedbirlerin ve denetimlerin yoğunlaştırılacağı vurgulandı.

Öte yandan baraj inşaatında çalışan işçiler şantiye önünde toplanarak duruma tepki göstererek "Bu bir grev yada iş bırakma değil. çalışma ortamımızın iyileştirilmesi için hak aramaktır" ifadelerini kullandılar.

Yusufeli Barajı İnşaatında Covid-19 Vakaları Artınca Yeni Tedbirler Alındı

Yusufeli Barajı İnşaatında Covid-19 Vakaları Artınca Yeni Tedbirler Alındı

Yusufeli Barajı İnşaatında Covid-19 Vakaları Artınca Yeni Tedbirler Alındı

yusufeli-baraji-insaatinda-kovid-19-vakalari-artinca-yeni-tedbirler-alindi.jpg

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Olay53.com | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0537 617 89 89