• BIST 1.110
 • Altın 455,741
 • Dolar 7,2351
 • Euro 8,5204
 • Rize 24 °C

Canımız sadece Allah’a kurban!

Şevki YILMAZ

Yaşatıcımız ve Yöneticimiz  Allah’ımıza (cc) hamd; Başöğretmenimiz, Önderimiz, Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a) Efendimize, tüm Peygamberlerimize, izinden gidenlere, Ehl-i Beyti’ne, ashabına, canımız ana ve babamıza, mü’min kardeşlerimize, Allah’ın (c.c) İlke ve İnkılabı İslam’a tabi olanlara, Din ve Vatan Muhafızı Gazi ve Şehidlerimize salat ve selam olsun…

 Hz. Âdem (a.s) Efendimiz, eşi Hz. Havva (r.a) Anamız ve evlatları Habil (r.a) ile Kabil’in kurban imtihanıyla başlayan, Hz. İbrahim (s.a),  eşi Hz. Hacer anamız ve oğlu Hz. İsmail (a.s) Efendimizle sembolleşen ve kıyamete kadar devam edecek Kurban imtihanın muhatapları şimdi tüm Dünya İnsanlığıdır!

‘’Yakınlık’’ manasına gelen kurban, kişinin kendisini insan olarak Yaratan, akıl başta olmak üzere sayısız nimetleriyle Yaşatan ve koyduğu İslam İlkeleriyle Yöneten yegâne Rabb’imiz, Allah’ımızın sevgi ve rızasına yaklaşmanın ve O’na teşekkür etmenin adıdır!

Günde Beş Vakit Namaz, Zekât, Oruç, Hac, Cihad ve Sadakalarımız hatta yoldaki eziyet veren şeyleri kaldırmamız ve selamlaşmamız bile birer kurban yani Allah’ımıza yakın (mukarreb) Kul olma vesileleridir!

Bu sebeple Allah’ın kulları; putlaştırılan kişi, kurum ve uydurulan Kapitalizm, Sosyalizm, Komünizm, Laisizm, Kamalizm gibi şeytani rejimlere asla boyun eğmezler! Ve bunlar için canlarını, mallarını ve hayvanları asla adayamazlar!

“Duyur Ya Muhammed! Bakın, benim namazım, (saygım, saygı duruşum) kurbanım ve diğer tüm ibadetlerim (tüm kulluk görevlerim) , hayatım, yaşayış gayem ve ölümüm sadece Âlemlerin yegâne Rabbi Allah içindir! ve Allah’a aittir! Sadece O’nun rızasını kazanmak için ve yalnızca O’na yönelerek dua ve ibadet ederim. Ancak O’nun Egemenlik ve otoritesine boyun eğerek yaşarım ve ancak O’nun öğrettiği ve emrettiği değerler uğrunda malımı ve canımı veririm.” (Enam S. 162) ilahi mesajı gereği Müslümanlar; can ve mallarını sadece Allah’a ve yolu İslam’a kurban ederler! Adarlar!

İnşAllah Salı günü keseceğimiz Kurbanlarımızın, Peygamber evladı Katil Kabil’in yakılan hesabi kurbanı gibi iptal olmasını istemiyorsak kardeşi Hz.Habil gibi hasbilerden olmalıyız!

Mazlum Coğrafyanın Katilleri, günümüz Kabillerin yanından ayrılarak İman ve İhlas ehli Habillerin safında olmalıyız!

Günümüz Emperyalist Katillleri Kabillerin Euro, Dolar vs. paralarını boykot etmeliyiz! 

Ve o paraların kıskacından kurtulmak için Milli yani Yerli Üretimi artırmalı ve Habillerin tarih boyu uyguladığı Faizsiz Milli Ekonomiye geçmeliyiz!

Üretimle, Helal Ticaret ile Habillerin İktidarını sağlamak istiyorsak, Katil Kabillerin Yeryüzü Saltanatını sağlayan Faiz yolunu terketmeliyiz! 

Hesabi Katil Kabiller gibi saçıp savuranlardan olmayarak, israfın her çeşidini terk edip, Hasbi Habiller gibi tasarruf ve İktisat yolunu tercih etmeliyiz!

Tevhidi bir İmanın tezahürü (meyveleri) olan; Namazla, Zekâtla, Sadakayla, Oruçla, Hacla ve tüm Mazlumların kurtuluşunun yolu İlmi, Siyasi, Ahlaki Cihad’la, Katil Kabillere dur diyecek Hasbi Habilleri kardeşliğe, birliğe ve dayanışmaya davet etmeliyiz! 

Ancak;

Katil Kabillerin egemen olduğu dünyada sadece hayvanlar değil, bebeklerimiz, çocuklarımız, genç ve ihtiyarlarımız bombalar altında feci şekilde kurban edilirken, hayvanları kestik diye nasıl gerçek bayramları eda edebiliriz ki?

Allah (c.c), asrımızın Hesabi Katil Kabillerle, Hasbi Habillerinin savaşında daim Hasbilerin yar ve yardımcısı olsun! Hasbi Habillerin egemen olduğu gerçek bayramlara ulaştırsın! Din ve vatansever Hasbilerin yar ve yardımcısı olsun! Hasbi Habillerin dünyaya egemen olduğu gerçek bayramlara ulaştırsın!

Ve Allah (c.c), Dinimizin, Devletimizin ve Mülkümüzün (Namus, Can, Nesil, Vatan ve Mukaddes Beldelerin) emniyeti ve muhafazası için, Canlarımızı ve Mallarımızı sadece Allah’a kurban eden ve Allah adına nöbete koşan Şehid ve Gazilerden eylesin! Amin.

Bu dua ve tavsiyelerimizle  oluşacak olan tam Bağımsız Türkiye’mizin güçlü elleriyle Katil Kabillerin Filistin ve Mazlum Coğrafyamızı İşgalinin sona erdirilmesi, Ayasofya’mızın açılması ve tatil olması dileğiyle Udhiyye (Kurban) Bayramımız mübarek olsun!

 Allah (c.c)’a emanet olununuz.

Selâm, sevgi ve dua ile… 

 • Yorumlar 1
  OKUYUCULARIMIZIN DİKKATİNE !... Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
  Yazarın Diğer Yazıları
  Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Olay53.com | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0537 617 89 89