Dijital Patika Demoday ve Proje Pazarı Etkinliği Gerçekleştirildi

Dijital Patika Demoday ve Proje Pazarı Etkinliği Gerçekleştirildi

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, Türk-Alman Üniversitesi ve TGB Yönetim A.Ş. yürütücülüğündeki “Demoday ve Proje Pazarı” etkinliği gerçekleştirildi.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ), Türk-Alman Üniversitesi ve TGB Yönetim A.Ş. yürütücülüğündeki İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) tarafından desteklenen “Ticarileştirme Odaklı Sürdürülebilir İş Birliği Platformu: İstanbul İnovasyon ve Teknoloji Lisanslama Merkezi” Projesi kapsamında “Demoday ve Proje Pazarı” etkinliği, Türk-Alman Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Eğitim ve mentorluk desteği alan girişimcilerin ve proje sahiplerinin ürünleriyle yatırımcıları buluşturmayı amaçlayan etkinlik kapsamında girişimciler, yatırımcılara iş fikirlerini sunarak destek bulmaya çalıştı.

Ticarileşme odaklı olarak bilginin yayılmasını, teknolojinin geliştirilmesini ve transferini destekleyen faaliyetler yürütmeyi planlayan proje kapsamındaki etkinliğe, proje paydaşı olan 19 kuruluş ve başta ilgili sektörlerde faaliyet gösteren üyeler, melek yatırımcılar, Risk Sermayesi şirketleri ile Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ve Türk-Alman Üniversitesi TGB Yönetim A.Ş.’de faaliyet gösteren şirket yetkilileri katılım sağladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan etkinlik, proje tanıtım filminin gösteriminin ardından açılış konuşmalarıyla devam etti. Dijitalpark Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Tahsin Engin, Türk-Alman Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Ali Kazım Çamlıbel ve İstanbul Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri İsmail Erkam Tüzgen’in konuşmalarının ardından Ön Kuluçka Girişimcilerinin sunumlarına geçildi.

Türk-Alman Üniversitesi Beykoz Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen programda, RTEÜ Su Ürünleri Fakültesi Öğr. Üyesi Doç. Dr. Emre Çağlak da girişimci olarak sunum yaptı. Doç. Dr. Çağlak, kantaron yağının polikaprolakton gibi biobozunur malzemeler kullanılarak elektroeğirme yöntemiyle nano yapıda ürünlerin elde edilmesine odaklanılan “Kantaronano” projesini sergiledi.

Etkinlik kapsamında Hemşiremi Bul, Interrupt, Kantaronano, Karsagu, Kozmi, Lojipark, Mapla, Plasticversus, Tare, Toprak Mekatronik adlı Dijital Patika Ön Kuluçka girişimcileri projelerini sergiledi. Yenilikçi ve teknoloji odaklı iş fikirlerine ilgi duyan herkese açık olarak düzenlenen etkinlikte, Dijital Patika Demoday yatırımcı desteğinin yanı sıra jüri değerlendirmesi sonucunda birinci seçilen iş fikrine 60 bin, ikinciye 40 bin, üçüncüye ise 20 bin TL destek verilmesi kararlaştırıldı.

Etkinlik, teşekkür, katılım ve ödül belgelerinin sunulmasıyla sona erdi.

dijital-patika-demoday-ve-proje-pazari-etkinligi-gerceklestirildi-3.jpgdijital-patika-demoday-ve-proje-pazari-etkinligi-gerceklestirildi-12.jpgdijital-patika-demoday-ve-proje-pazari-etkinligi-gerceklestirildi-13.jpgdijital-patika-demoday-ve-proje-pazari-etkinligi-gerceklestirildi-15.jpgdijital-patika-demoday-ve-proje-pazari-etkinligi-gerceklestirildi-5.jpgdijital-patika-demoday-ve-proje-pazari-etkinligi-gerceklestirildi-2.jpgdijital-patika-demoday-ve-proje-pazari-etkinligi-gerceklestirildi-6.jpgdijital-patika-demoday-ve-proje-pazari-etkinligi-gerceklestirildi-7.jpgdijital-patika-demoday-ve-proje-pazari-etkinligi-gerceklestirildi-14.jpgdijital-patika-demoday-ve-proje-pazari-etkinligi-gerceklestirildi-8.jpgdijital-patika-demoday-ve-proje-pazari-etkinligi-gerceklestirildi-9.jpgdijital-patika-demoday-ve-proje-pazari-etkinligi-gerceklestirildi-10.jpgdijital-patika-demoday-ve-proje-pazari-etkinligi-gerceklestirildi-1.jpgdijital-patika-demoday-ve-proje-pazari-etkinligi-gerceklestirildi-11.jpgdijital-patika-demoday-ve-proje-pazari-etkinligi-gerceklestirildi-4.jpgharun-mertoglu-013.jpg

HABERE YORUM KAT
OKUYUCULARIMIZIN DİKKATİNE !... Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.