• BIST 1.808,79
  • Altın 702,32
  • Dolar 12.8608
  • Euro 14.5532
  • Rize 14 °C

Rize'de Minibüsçü Şiddeti İddiası!

Rize'de Minibüsçü Şiddeti İddiası!
Büyük şehirlerde görmeye alıştığımız minibüsçü şiddetinin benzer bir örneğinin Rize’de yaşandığı iddia edildi. Rize’de bir vatandaş kendisine hakaret eden minibüs şoförü hakkında karakola giderek şikayetçi oldu.

Rize’de Musa Yazıcı adlı vatandaş, sağlık çalışanı eşini aracıyla işyerine bıraktığı sırada minibüsçü şiddeti yaşadığı iddiasıyla karakola giderek şikayetçi oldu.

Olay sabah saatlerinde Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde yaşandı.

Minibüs şoförünün hakaretlerine maruz kaldığını belirten Yazıcı; “Sabah saatlerinde özel aracımızla eşimi işe bırakmak için Araştırma Hastanesi Polikliniğinin önüne gittik. Poliklinik girişinde önümüzde bir ticari taksi yolcu indirirken arkamızda bulunan bir şehir içi minibüsü sürekli olarak korna çalmaktaydı. Önümüzdeki taksi hareket ettikten sonra eşim araçtan inmek için aracı hastane kapısına yanaştırmak istedi fakat tam yanaşamadı. Bu esnada minibüs şoförü de arkamıza yanaştı ve yine kornaya basmaya başladı. Eşim iş yerine girmek için şoför mahallinden indi ben de aracı alıp kendi işime gitmek için araçtan indim ve bu sırada kornaya basan minibüs şoförüne doğru ellerimi iki yana açıp neden bu kadar kornaya basıyorsun dedim. Minibüs şoförü yanımda eşim olduğu halde bir hışımla el freni çekip araçtan aşağı atladı ve hakaret ederek üzerime yürüdü” ifadelerini kullandı.

Karakola gidip minibüsçüden şikayetçi olduğunu belirten Yazıcı; “Şoför nezaket kurallarına aldırış etmeden herkesin içinde hakaretlerine devam ederken olay daha fazla büyümemesi için minibüsün plakasını aldım ve aracıma bindim. Olay yerinden uzaklaşırken minibüs şoförü arkamdan bağırarak hakaretlerine devam ediyordu. İşini düzgün yapan şoför arkadaşları tenzih ediyorum ama bu yaşanan açıkça vandallıktır. Bu tip işine ve vatandaşa saygısı olmayan insanları aranızda barındırmayın. Vatandaşlar da bu tip olaylar karşısında lütfen susmasın. Bu şehir kimsenin değil hepimizin. Eşimin araçtan inip, benim direksiyona geçmem 5-10 saniyelik bir zaman. Bu kadar kısa süre için bunları yaşadık” dedi.

musa-yazici-rizede.jpg

karadeniz-matbaasi-034.jpg

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Olay53.com | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0537 617 89 89