• BIST 1.110
  • Altın 455,741
  • Dolar 7,2351
  • Euro 8,5204
  • Rize 21 °C

Sensizlik canımıza tak etti Ya Resulellah!

Şevki YILMAZ

Medine-i Münevvere’ye gerçekleştirdiğimiz Nadide bir yolculukla Baş Öğretmenimiz ve Önderimiz, Sevgili Peygamberimiz ve izinden gitmekten şeref duyduğumuz Hz.Muhammed (sav) Efendimize tekrar kavuştuk elhamdulillah. Yeşil Kubbe’li evinin önünde kardeşlerimizle birlikte defalarca takdim ettiğimiz salat (saygı) ve selamdan (sevgi-şefaat ve esenlik) dileklerimizden sonra, mübarek elini öpüp yüksek huzurlarına varabilseydik, mahçub ve mahzun olarak şunları arz edecektik;

Allah (cc) tarafından Alemlere Rahmet olarak gönderilen elçimiz, Sevgili Peygamberimiz, günahkar, aciz  Ümmetiniz olarak huzurunuza geldik. Tam yüz yıldır Ümmetiniz, Sizin Önderliğinizi bırakıp asrımızın Ebu Cehillerinin izinden gideli, yenildi, toprakları işgal oldu, gönülleri harab oldu, zillete düştü, izzetini kaybetti, açlık ve sefalet içinde rezil oldu Ya Resulellah!

Haber verdiğiniz Büyük Deccal fitnesi bizim asrımızda zuhur etti! Bizlere Rahmet olarak getirdiğiniz İslam Hukukunu hayatımızdan söküp çıkardılar. Cumamızı bile Pazara çevirdiler. Sizsiz; anasız, yetim ve çobansız  kaldık. Emperyalist-Siyonist çakal ve kurtların sofrasında onurumuz, namusumuz ve coğrafyamız pay edildi!

Öğrencilerinden namazsız, sarhoş, kumarbaz, zinakâr, yalancı ve müfteri tek bir sahabe yok iken, bugün nesillerimiz esrar, eroin, alkol, sigara bağımlısı oldu. Sabah namazı Mescidin sahaben ile dolup taşarken, Ümmetinizin çoğu sabah namazında mışıl mışıl uyuyor Ya Resulallah!

Sahabelerinizden zekatını vermeyen tek Salebe çıkmışken, şimdi Ümmetinizden zekatını vermeyen zengin Salebe’ler çoğaldı Ya Resulellah!

Ölüm gelmeden uyanmamız ve tevbe etmemiz için dua eder misiniz Ya Resulellah!
Size, himayenize ve getirdiğiniz ilahi Mesajlara o kadar muhtacız ki! Tüm insanlık tebliğinize, davetinize ve uyarılarınıza dünden daha çok muhtaç. Çünkü varisleriniz olan alimlerin birçoğu bırakınız Hakk’ı  yaşamayı artık söylemez birer dilsiz oldular. Bu sebeple bizler de Hak ve Hakikatı duyamayan, göremeyen sağırlar ve körler haline dönüştük ya Resulellah!

Siz ve Sahabeniz, Dinimiz İslam’ı yaşama uğruna yurtlarını terk ederken, bu devrin bazı alimleri, bir mahalleden öbür mahalleye, bir şehirden öbür şehre tayin hicretini dahi kabullenemiyor Ya Resulellah!

Akıllarını, yüreklerini ve cüzdanlarını uğrunuza feda edemeyerek başkalarına kiralayan bir kısım ümmetiniz, Kur’an-ı Kerim ve Sizin sözlerinizden daha çok siyaset, tarikat ve cemaat  liderlerine kulak kesilir hale geldiler! Size değil! Şartsız ve itirazsız o beylere itaat ediyorlar Ya Resulellah!

Nur Mescidinizde Sizin sohbetlerinizle dirilen, gerçek hidayeti bulan, yetiştirdiğiniz talebeleriniz; sadıktı, emindi, güvenilirdi, güzel ahlaklıydı ve akraba bağlarına bağlı ziyaret ehli idiler. Ama şimdi ümmetiniz birbirinin kuyusunu kazıyor! Siz; “Benim ümmetim her günahı işleyebilir ama yalan söyleyemez” buyururken, mal makam hırsıyla kardeşlerine yalan ve iftirayı tebliğ zanneden, gözünü hırs ve hased bürümüş bir kısım yalancı ve müfteri ümmetinizin pişman olmaları ve tevbe etmeleri için dua eder misiniz Ya Resulallah?

Veda Hutbenizi okuyup, anlayıp, yaşayanların sayısı azaldı! O evrensel İnsan Hak ve Özgürlükler Beyannamenizde, “Arabın Arab olmayana, Arab olmayanın Araba bir üstünlüğü yoktur… Tüm kan davalarını kaldırdım” buyururken, ümmetiniz tekrar kavmiyetçiliğe ve faşizme döndü! Afganistan, Irak, Lübnan, Suriye vs. ülkelerde ümmetiniz makam ve mallar uğruna birbirini acımasızca öldürüyor Ya Resulellah!

İslam’ı ilk tebliğ ettiğiniz akrabalarınızdan azılı düşmanınız Ebu Cehil döneminde bile haram aylar gelince dört ay savaş olmuyordu. Yani insanlık her sene dört ay barış içinde yaşıyordu. Ama bu devirde her sene tam 12 ay boyunca acımasızca birbirlerini öldürüyorlar. Tıpkı mübarek dudaklarınızla öpüp bağrınıza bastığınız biricik torununuz Hz.Hüseyin ve ailesini acımasızca Kerbela’nın susuz çölünde şehid ettikleri gibi… Esed Yezidleri de günün Hüseyin’lerini bugün de katletmeye devam ediyor Ya Resulellah!

Eşiniz, Annemiz Hz.Aişe (r.a)ye ve ilk müslüman bazı sadık ve faruk arkadaşlarınız Sahabe-i Kiram’a dil uzatıp iftiraya devam eden ehli zındık ve ehli dalalet olan ümmetinize de hidayetleri için dua eder misiniz Ya Resulellah!?

Veda Hutbenizde mübarek ayaklarınızın altına aldığınız faizi, ümmetinizin yaşadığı Devletler başlarının üstüne aldılar! Camilerin avluları bile banka reklamlı oturaklarla doldu. Bankalar ve Tefeciler Ümmetinizin mallarını yağmalamaya ve yuvalarını yıkmaya devam ediyor Ya Resulellah!

Aile ahlakınızı terk edeli cahil erkekler, kuvvetine güvenerek evlerde hanımlarına ve çocuklarına karşı kral olurken, bazı evlerde de feminist kadınlarımız kıble oldu. Kur’an-ı Kerim ve sünnetinizin ilkeleri yerine, ölçümüzün kraliçeleri oldular. Bu yüzden ümmetinizde boşanmalar arttı. Ailelerimiz duanıza muhtaç Ya Resulellah!

Üzüntülerimi arz ettikten sonra müjdelerimizi de iletmek istiyorum Ya Resulellah!;
Sizden ve yolunuzdan uzaklaştıktan sonra emanet ettiğiniz yüce davayı yeniden omuzlayan Hasan Elbenna, Muhammed İkbal, Said-i Nursi, Esad Erbili, Şeyh Said, Abdulhakim Arvasi, İskilipli Atıf, Süleyman Hilmi, Muhammed Zahid Hasan, Mahmud Sami, Muhammed Raşid vb.. gibi evlad ve talebelerinizin hizmetleri kıtaları aştı, okyanus ötelerine taştı. Gönül Doktorları Sizin ışığınızla karanlık perdeleri parçaladılar Ya Resulellah!

Gece teheccüde kalkan, gündüzleri haftalık oruçlarını tutan, dilinden baldan tatlı  zikrullahı bırakmayan ve Sizi anmaya aşkla devam eden yeni bir neslin müjdesiyle huzurunuza geldik Ya Resulellah!

Tam yüz yıl süren bu dondurucu küfür, şirk ve zulüm karanlığından sonra yeniden uyanışın başladığını, evinizin önüne gelen ve buraya gelmek için yanıp tutuşan milyonlarca genç ve ihtiyar ümmetinizin  yüzlerinden okuyoruz Ya Resulellah!

Sizi analarından, babalarından ve canlarından çok seven ve özleyen milyonlarca Ali’lerin, Ömer’lerin, Ebu Bekir’lerin, Osman’ların, Abdullah Habib’lerin, Bilal’lerin, İbrahim’lerin, Kasım’ların, Hasan ve Hüseyin’lerin, Muhammed Akif’lerin, Amine’lerin, Hatice’lerin, Ayşenur’ların, Meryem Hafsa’ların, Fatma Betül’lerin, Asude Zeyneb’lerin, Rukiye’lerin, Ümmü Gülsüm’lerin, Sümeyye ve Merve’lerin göz yaşları ve selamlarıyla huzurunuza geldik Ya Resulellah!

Yüz yıldır Siyonistlerin içimizdeki uşakları hain mason ve çeteleri tarafından hayattan kovulan Ana Hayat Yasamız Kur’an-ı Kerim’in ve Sizin hayatınızı anlatan Siyer dersinin okullarda okutulmaya başladığı yeni bir döneme girdik. Karanlık gecelerin nurlu sabahının İslâm Nizamının hakimiyetiyle bir an önce doğması için duanızı ve günahlardan kurtulmamız için de şefaatinizi bizden esirgemeyiniz ya Resulellah!..
Sizi çok seviyoruz, Sizi çok özlüyoruz ve Sizi acilen bekliyoruz Ya Resulellah!
Çünkü Sensizlik canımıza tak etti Ya Resulellah!

Size Selam, Salat (saygı) olsun. Ve Sana sonsuz ve itirazsız şekilde yeniden biat ediyoruz Ya Resulellah!
Bizi Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav) Efendimize ümmet kılan Yaratıcımız, Yaşatıcımız ve Yöneticimiz Allah(c.c)’a Hamd olsun.
Tüm kardeşlerimize selam ve dualarımla…

  • Yorumlar 0
    OKUYUCULARIMIZIN DİKKATİNE !... Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Olay53.com | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0537 617 89 89