Rize'de 3 Malmüdürlüğü Kapatıldı!

Rize'de 3 Malmüdürlüğü Kapatıldı!
Rize'de vergi dairesi bulunan Çayeli, Pazar ve Ardeşen ilçelerindeki malmüdürlükler 1 Temmuz 2024'ten itibaren kapatılacak. Bu ilçelerdeki malmüdürlüklerinin hizmetleri Rize Defterdarlığı Muhasebe Müdürlüğü tarafından yürütülecek.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in kamuda tasarruf ve verimlilik çalışmaları kapsamında 300 malmüdürlüğünün kapatılacağına dair açıklamasına ilişkin Rize’de Çayeli, Pazar ve Ardeşen ilçelerindeki malmüdürlükleri kapatılacak.

Rize’de vergi dairesi bulunan Çayeli, Pazar ve Ardeşen ilçesindeki malmüdürlüklerinin hizmetleri 01 Temmuz 2024 tarihinden itibaren Rize Defterdarlığı Muhasebe Müdürlüğü tarafından yürütülecek.

Konu hakkında Rize Defterdarlığından yapılan açıklamada, 17 Mayıs 2024 tarih ve 32549 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 2024/7 sayılı Tasarruf Tedbirleri Genelgesi ile kamu kurum ve kuruluşlarının harcamalarında tasarruf sağlamaları, bürokratik işlemleri azaltmaları ve kendilerine tahsis edilen kamu kaynaklarını etkili, ekonomik ve verimli bir şekilde kullanmalarına yönelik tedbirleri almalarının öngörüldüğü hatırlatmasında bulunularak “Bu kapsamda; Bakanlığımız taşra teşkilatının yeniden yapılandırılmasına ilişkin yürütülen çalışmalar uyarınca, idari giderlerin ve operasyonel maliyetlerin düşürülmesi, kamu kaynaklarının daha etkin ve verimli kullanılması, insan kaynağının yetkinliklerine uygun şekilde değerlendirilmesi ve vatandaşlarımıza sunulan hizmet kalitesinin artırılması amacıyla, aşamalı olarak Malmüdürlüklerinin kapatılması ve bu birimlerce sunulan muhasebe ve diğer saymanlık hizmetlerinin merkezi bir yapıda yürütülmesininin mümkün olacağı Bakanlığımızca değerlendirilmiştir.

Bu itibarla, 1 sayılı Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 245 inci maddesine göre Muhasebat Genel Müdürlüğü taşra birimlerinden olan Malmüdürlüklerinin yeniden yapılandırılması kapsamında Bakanlık Makamından alınan 27.05.2024 tarihli ve 3152071 sayılı olur gereği Türkiye genelinde ilk etapta değişik illerimizde 100 Malmüdürlüğünde hizmet birleştirmesi yapılması öngörülmüş olup, bu kapsamda İlimiz Defterdarlığına bağlı,

1-Ardeşen Malmüdürlüğü,

2-Çayeli Malmüdürlüğü,

3-Pazar Malmüdürlüğü,

tarafından gerçekleştirilen muhasebe ve diğer saymanlık hizmetleri 01.07.2024 tarihinden itibaren Defterdarlığımız Muhasebe Müdürlüğü tarafından yürütülecektir” ifadeleri kullanıldı.

HABERE YORUM KAT
OKUYUCULARIMIZIN DİKKATİNE !... Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
14 Yorum