Rize'nin Yeni Sağlık Yöneticileri Belli Oldu!

Rize'nin Yeni Sağlık Yöneticileri Belli Oldu!
Rize İl Sağlık Müdürlüğü'nün yeni yönetim teşkilatında üç başkan değişti. Destek Hizmetleri Başkanlığına Yıldız Mete, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığına Dr. Mehmet Halit Baykal, Sağlık Hizmetleri Başkanlığına ise Dr. Ayşe Avcı’nın atanacağı öğrenildi.

Rize İl Sağlık Müdürlüğü yönetim teşkilatında önümüzdeki 2 yıl görev alacak yöneticilerin atanmak üzere Sağlık Bakanlığına bildirildiği öğrenildi. Bakanlığın en geç 15 Aralık’a kadar atamalarını gerçekleştireceği bilgisine ulaşılan yönetim kadrosunda Rize İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe’nin aynı görevine yeniden atanacağı, 4 başkan yardımcısından ise 3’ünün değiştiği öğrenildi.

Edinilen bilgilere göre, 2023 yılı içerisinde Çanakkale’ye atanan ve bugüne kadar yerine atama yapılmayan Dr. Hakan Görgülü’nün yerine Destek Hizmetleri Başkanlığına Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Yıldız Mete atanacak.

Sağlık Hizmetleri Başkanı Opr. Dr. Talip Başak’ın Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki eski görevine döndüğü, Rize Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Ayşe Avcı’nın Sağlık Hizmetleri Başkanlığına atanacağı, Trabzon ili Sürmene Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcılığına atanan Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Opr. Dr. Seçkin Karaoğlu’nun yerine aynı birimin başkan yardımcılığı görevini sürdüren Dr. Mehmet Halit Baykal’ın atanacağı, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Gürkan Altuntaş’ın ise yeni dönemde de görevine devam edeceği bilgisine ulaşıldı.

İl Sağlık Müdürlüğünde Ruh Sağlığı Birim Uzmanı olarak görev yapan Salih Yıldırım’ın Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcılığına, Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Birim Sorumlusu olarak görev yapan Uzman Serkan Gürel’in ise Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcılığına atanacağı öğrenildi.

Bakanlığın atama listesinde herhangi bir değişikliğe gitmesi beklenmiyor.

RİZE SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN YENİ YÖNETİM TEŞKİLATI

Rize İl Sağlık Müdürü: Dr. Mustafa Tepe

Rize Destek Hizmetleri Başkanı: Yıldız Mete

Rize Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı: Dr. Mehmet Halit Baykal

Rize Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı: Dr. Öğretim Üyesi Gürkan Altuntaş

Rize Sağlık Hizmetleri Başkanı: Dr. Ayşe Avcı

Rize Destek Hizmetleri Başkan Yardımcıları: Fatih Turan ve Osman Şişman

Rize Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı: Salih Yıldırım

Rize Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan Yardımcısı: Davut Aksoy

Rize Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı: Serkan Gürel

Kaynak:İBRAHİM KÖROĞLU

HABERE YORUM KAT
OKUYUCULARIMIZIN DİKKATİNE !... Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
14 Yorum