• BIST 1.191
  • Altın 487,026
  • Dolar 7,9427
  • Euro 9,4068
  • Rize 23 °C

Yeni Miraclara devam inşallah!

Şevki YILMAZ

Bu gece “Baş Öğretmenimiz”, eşsiz liderimiz olan Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a) Efendimiz’in “miracını” yeniden ihya edeceğiz inşallah! 

“Kulu Muhammed’i bir gece Mescid-i Haram’dan (Kâbe’den) yola çıkararak, kendisine bazı mucizelerimizi, yaratma, yaşatma ve yönetme ile ilgili delillerimizi gösterelim diye, çevresini kutsal kıldığımız Mescid-i Aksa‘ya (Kudüs’e) ulaştıran Allah, her türlü noksanlıktan uzaktır. O her şeyi işiten ve her şeyi görendir.”[İsra-1] ilahi mesajına imanımızı yeniden tazeleyeceğiz.

Mescid-i Aksa’dan tüm âlemlerin sınır hududu “Sidretül Münteha”ya, oradan da bizzat Allah’ın huzuruna varış mucizesini “ruh” ve “bedenle” gerçekleştiren Âlemlerin Efendisi Hz. Muhammed (s.a) Efendimiz’e ve izinden gidenlere salat olsun, selam olsun.

“Göğe yükselme” manasına gelen miraç; yükseliş, kalkınma ve ilerlememanalarına da gelir.Bu manada;

Miracımız; nefsimizin kötü heva ve arzularından sıyrılarak ruhumuzun gıdası, Allah’ı sevmeye ve emirlerini yaşamaya yükseliş olmalıdır! 

Miracımız; her türlü cehaletin karanlıklarından imanın, ilmin, sanatın ve teknolojinin aydınlıklarına yükseliş olmalıdır! 

Miracımız; kapitalizm, sosyalizm ve laisizm gibi her türlü “şirkten”, küfürden ve inkârdan hakiki “tevhidi iman”a yükseliş olmalıdır!

Miracımız; düşmanlıktan, ayrılıktan; kardeşliğe ve birliğe yükseliş olmalıdır

Miracımız; kinden, nefretten ve hasetten; hoşgörüye, sevgiye ve merhamete yükseliş olmalıdır!

Miracımız; her türlü hayâsızlıktan, edepsizlikten, yalan ve iftira gibi ahlaksızlıktan; dürüstlüğe doğruluğa ve güzel ahlaka yükseliş olmalıdır!

Miracımız; yeryüzünde, başta Siyonist canavarların işgalinde olan Mescid-i Aksa’nın şehri Kudüs-ü Şerif ve Filistin olmak üzere, hâlâ devam eden işgal ve esaretten, istiklalimize ve özgürlüklerimize yeniden yükseliş olmalıdır!

Miracımız; ırkçılık, particilik, mezhepçilik, tarikatçılık ve cemaatçilik belalarından kurtulup; hep beraber “ümmet” ruhu ve şuuru anlayışına yükseliş olmalıdır!

Miracımız; cehaletten ve çobansızlıktan paramparça olmuş ve inim inim ağlayan İslam’a isyan âleminden, Türkiye’nin önderliğinde “Siyasi ve İktisadi İslam Birliği” âlemine yeniden yükseliş olmalıdır! 

Dua ve temennilerimizle tüm Müslüman kardeşlerimizin miracını tebrik ediyorum.

Ayrıca;

“Allah’a saygı ve saygı duruşu”, “Allah katında değerimizi artıran”, “Cehennemden ve her türlü günah, zulüm ve kötülüklerden koruyan”, “Allah’a yöneliş, yakarış ve dua” manalarına gelen Namaz; Miraç’ta özel bir törenle bize hediye edilmiş en büyük ibadetimizdir.

Allah (c.c), “Müminin Miracı Namazdır” Hadis-i Şerif’inin ışığında dinin ve devletin direği; “namaz nesli” yetiştirmek için uğraşanların daim yar ve yardımcısı olsun.

Allah’tan başka hiçbir makama, mala, kişiye ve hiçbir şeye secde etmeyecek bir nesil yetiştirmek için okullarımıza; Kur’an-ı Kerim, Siyeri Nebi ve Ahlak derslerini koyan; AK iktidar “burak”ıyla yeni miraçlara devam inşallah!

Daha Miracımızın ilk basamağındayız. Şımarmadan, yorulmadan AK yola devam inşallah!

Pazarı Cuma’ya, Ayasofya’mızı camiye, yabancı anayasayı Milli Anayasaya çevirecek Refref’imiz; Yeniden Büyük Türkiye’nin maddi ve manevi miracı için; dağılmadan bölünmeden AK iktidara desteğe devam inşallah!

Selam, sevgi ve duayla. 

  • Yorumlar 0
    OKUYUCULARIMIZIN DİKKATİNE !... Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Olay53.com | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0537 617 89 89