• BIST 96.400
 • Altın 144,302
 • Dolar 3,5616
 • Euro 4,0009
 • Rize 14 °C

ATATÜRK’ÜN TÜRK ORDUSUNA VE ASİL TÜRK GENÇLİĞİNE MESAJI ve YAŞ!-

Abdulkadir İPEKOĞLU

ZAFERLERİ VE MAZİSİ İNSANLIK TARİHİ İLE BAŞLAYAN -HER ZAMAN ZAFERLERLE BERABER MEDENİYET NURLARINI ÜZERİNDE TAŞIYAN KAHRAMAN TÜRK ORDUSU.

MEMLEKETİN EN BUHRANLI VE MÜŞKÜL ANLARINDA ZULÜMDEN, FELAKET VE MUSİBETLERDEN VE DÜŞMAN İSTİLASINDAN NASIL KORUMUŞ  İSEN,CUMHURİYETİN VE BUGÜNKÜ FEYİZLİ DEVRİNDE DE ASKERLİK TEKNİĞİNİN BÜTÜN MODERN SİLAH VE VASITALARIYLA MÜCEHHEZ OLDUĞUN HALDE,VAZİFENİ AYNI BAĞLILIKLA YAPACAĞINA HİÇ ŞÜPHEM YOKTUR.TÜRK VATANININ VE TÜRKLÜK CAMİASININ ŞAN VE ŞEREFİNİ, DAHİLİ VE HARİCİ HER TÜRLÜ TEHLİKELERE KARŞI KORUMAKTAN İBARET OLAN VAZİFENİ HER AN İFAYA HAZIR VE AMADE OLDUĞUNA BENİM VE BÜYÜK ULUSUN TAM BİR İMAN VE İTİMADIMIZ VARDIR.BU KANAATLE KARA,DENİZ,HAVA ORDULARIMIZIN KAHRAMAN VE TECRÜBELİ KOMUTANLARI İLE ERAATINI SELAMLAR VE TAKDİRLERİMİ BÜTÜN ULUS MUVACEHESİNDE BEYAN EDERİM. 29.10.1938"

ATAMIZ YİNE DEVAMLA :"MİLLET VE KAHRAMAN ÇOCUKLARINDAN MEYDANA GELEN ORDU,O DERECE BİRİBİRİYLE BİRLEŞMİŞTİR Kİ,DÜNYADA VE TARİHİTE BUNUN ÖRNEĞİ PEK SEYREKTİR.BU MİLLİ GÖRÜNÜŞ İLE DAİMA ÖVÜNMELİYİZ.1931"

YİNE ATAMIZIN:"MEMLEKETİN UMUMİ HAYATINDA ORDUYU SİYASETTEN AYIRMAK PRENSİBİ, CUMHURİYETİN DAİMA GÖZ ÖNÜNDE TUTTUĞU BİR TEMEL NOKTADIR.1924"

ATAMIZ:"BİR ORDUNUN CEVHERİ NE OLURSA OLSUN, SİYASETE KARIŞIRSA BİRLİKTE HAREKET VE SAVAŞMA KABİLİYETİNİ ESASINDAN KAYBEDER VE VATANIN MÜDAFA GÜCÜNÜ HİÇE İNDİRİR. SİYASETE KARIŞMIŞ BİR ORDUNUN, KARIŞMADAN ÖNCEKİ DİSİPLİNİNİ VE SAVAŞMA KABİLİYETİNİ YENİDEN KAZANABİLMESİ İÇİN ÇOK ZAMAN İSTER!..1918"

YİNE ATAMIZ:"İNSANLARIN MÜCADELESİNDE EN KUVVETLİ İSTİHKAM İMAN DOLU GÖĞÜSLERİDİR-1922."

ATAMIZ BÖYLE SÖYLERKEN, BİZLER NENE HATUNLARIN-ZÜBEYDE HANIMLARIN TORUNLARI OLARAK BU TOPRAKLARI BİZE VATAN YAPANLARIN KEMİKLERİNİ SIZLATIRCASINA ANAMIZIN-BACIMIZIN, KIZIMIZIN BAŞÖRTÜSÜYLE UĞRAŞMAYA KALKARSAK, ASKERİ GARNİZONLARA MEHMETÇİĞİMİN BAŞI KAPALI ANASI VE EŞİ ALINMIYORSA; DARBE PLANLARIYLA HALKIM SİNDİRİLİYORSA, ÇOK DAHA VATANPERVER İNSANLARIN GÖNÜLLERİNİ KIRMIŞ OLURUZ. KIRILAN KALPLERİ ONARIP ESKİ HALİNE GETİRMEK ÇOK ZOR. UNUTMAYALIM!.. İŞTE TARİHDE GÖRÜLMEMİŞ ŞU SON SİLİVRİ OPERASYONLARI, YILLARCA BİR BİRİKİMİN ÜRÜNÜ OLSA GEREK!..

-KITASI TAMAMEN ELİ VE NÜFUZU ALTINDA BULUNMAYAN KITA KUMANDANI İFA-YI HİZMET ETMİYOR DEMEKTİR.1916-ŞEHİTLERİM CEPHEDE KIRILIRKEN, (LÜTFEN GNKUR BAŞKANIMIZIN VE KVVET KOMUTANLARIMIZIN KULAKLARI ÇINLASIN!..)

VATANIN HA EKMEĞİNİ YEMİŞİM, HA KURŞUNUNU DİYEREK DÜĞÜNE VE GERDEK ODASINA GİDER GİBİ ASKERE GİDEN TÜRK GENÇLERİNİN ANALARINA-BACILARINA-EŞLERİNİN BAŞÖRTÜSÜNÜ BIRAKMA ZAMANI GELMEDİ Mİ ALLAH AŞKINA!..OKULLARINDAN VE KITASINDAN ÇİÇEĞİ BURNUNDA KOVULAN YÜZLERCE SUBAY VE  BİNLERCE KIZIMIZIN BEDDUASI TUTARSA, VALLAHİ BU ORDU VE ARDINDAN MİLLET ÇÖKER!... ONUN İÇİN VATANINI-MİLLETİNİ-ORDUSUNU SEVEN HERKESİ ORDUM İÇİN DUA ETMEYE DAVET EDİYORUM.

ÇÜNKÜ BENİM ORDUMUN SIFATI=MEHMETÇİK(KÜÇÜK PEYGAMBER!)..DE ONDAN!..

-TÜRK MİLLETİ DAHA DİNDAR OLMALIDIR.YANİ BÜTÜN SADELİĞİ İLE DİNDAR OLMALIDIR DEMEK İSTİYORUM.DİNİME,BİZZAT HAKİKATE NASIL İNANIYORSAM,BUNA DA ÖYLE İNANIYORUM.1923(AMA NERDE!..)

-MİLLETİMİZ DİN VE DİL GİBİ KUVVETLİ İKİ FAZİLETE MALİKTİR.BU FAZİLETLERİ HİÇBİR KUVVET,MİLLETİMİZİN KALP VE VİCDANINDAN ÇEKİP ALAMAMIŞTIR VE ALAMAZ.1923" (ALAMAYACAKTIR DA!..) AMA ORDUMDA DİNDEN NİÇİN BU KADAR KORKULMAKTA!

EM.BİR EDB.ÖĞRETMENİ OLARAK HALKIMI DİNLİYORUM, BİNLERCE ÖĞRENCİ YETİŞTİRİP BU VATANA KURBAN YOLLAYIP, ONLARIN GÖRÜŞLERİNİ HATIRLIYORUM. AVRUPA-ASYA UZAYI FETHETTİ, BİZLER BAŞÖRTÜSÜ VE LAİKLİĞE VE DARBE TARTIŞMALARINA ŞU 21.ASIRDA TAKILMIŞ GİDİYORUZ. YETER DİYORUM. LAİKLİĞİ DE DOĞRU ÖĞRENELİM VE ÖĞRETELİM. ÜLKEMİZDE BİLENLER SUSMAKTA, BİLMEYENLER KONUŞMAKTA VE AHKAM KESMEKTE!..

ATAMIZ 1930'DA LAİKLİĞİ: "LAİKLİK, YALNIZ DİN VE DÜNYA İŞLERİNİN AYRILMASI DEMEK DEĞİLDİR.TÜM YURTTAŞLARIN VİCDAN,İBADET VE DİN ÖZGÜRLÜĞÜDE DEMEKTİR." (İŞTE LAİKLİK, AMA BAŞTA CHP VE YANDAŞLARININ LAİKLİK ANLAYISI NASIL!..)

BENİM ATATÜRK’ÜM LAİKLİĞİ BU ŞEKİLDE TANIMLARKEN; LAİKLİĞİ=DİNSİZLİK GÖSTERENLERE YAZIKLAR VE YUH OLSUN!..

ATAMIZ DAHİ DİN VE DİL  GİBİ İKİ ÖNEMLİ SEVGİYİ HİÇBİR GÜCÜN MİLLETİMİZİN KALP VE VİCDANINDAN ÇEKİP ALAMAYACAĞIN SÖYLERKEN; HODRİ MEYDAN DİYORUM. ALABİLİRSENİZ ALIN. AMA UNUTMAYIN,TESTİ KIRILIRSA BUNUN BEDELİNİ BİRİLERİ ÖDEYECEKTİR UNUTMAYALIM!. UZAY ÇAĞINA GİRERKEN BU GENÇLERİMİZE İŞ+AŞ VERELİM VE ÖNLERİNİ AÇALIM. ONLARI TARİHLERİYLE ŞANLI ECDADLARIYLA KUCAKLAŞTIRALIM. AKSİ TAKTİRDE ONLARA SAHİP ÇIKIP, BİZLERİ İÇİMİZDEN YIKMAK İSTEYEN  ÇOK DEVLET OLACAKTIR!.. SÖZLER ÖNEMLİ DEĞİL, ÖNEMLİ OLAN İCRAAT'TIR. LAİKLİK ADI ALTINDA %90'I MÜSLÜMAN OLAN MİLLETİN KALBİNİ KIRMAKLA TEMELİMİZE KENDİ ELLERİMİZLE DİNAMİTİ KOYMUŞ OLACAĞIMIZI UNUTMAYALIM. LÜTFEN RİCALLERİMİZ UYUMASINLAR, OLUR MU?..

ESKİDEN PADİŞAHLARA SÖYLENEN ŞU SÖZÜ ORDUM İÇİNDEKİ HAK’TAN VE HALKINDAN UZAK SUBAYLARIMIZA HATIRLATIRIM!.

-"MAĞRUR OLMA PADİŞAHIM, SENDEN BÜYÜK ALLAH VAR!" EVET, RABBİMİZE KARŞI DEĞİL, ONU KUL OLALIM KUL!..

İNGİLİZ LORD CROMWERİN AŞAĞIDAKİSÖZÜ BENİ VE  BU AZİZ VATANI SEVENLERİ ÇOK KORKUTUYOR. DİYOR Kİ:

-"BİZ MISIRI YÖNETMEYİZ, MISIRI YÖNETENLERİ YÖNETİRİZ!" ..(YOKSA TÜRKİYEMİ DE Mİ EFENDİM!..)

YAZACAK BİR ŞEY YOK SANIRIM. HER ZAMANKİNDEN DAHA ÇOK MİLLİ BİRLİK VE BERABERLİĞE MUHTAÇ OLDUĞUMUZ ŞU GÜNLERDE TÜRK SİLÂHLI KUVVETLERİ ÜZERİNDE YAPILAN SPEKÜLASYONLARLA İLGİLİ OLARAK  OLUR OLMAZ KONUŞMALAR VE YAYINLAR, TÜRK MİLLETİNİN TEMELİ SAYILAN ÖZÜNE DARBE VURMAKTA Kİ AMAN DİKKAT!..

ALMAN BİLGİNİ GOETHEE’NİN:-”HERKES EVİNİN ÖNÜNÜ TEMİZ TUTARSA, DÜNYA TEMİZ OLUR.” SÖZÜNÜ BÜTÜN KURUM VE KURULUŞLARIMIZ BÜNYESİNDE TATBİK EDERSE, HER ŞEY EN KIS ZAMANDA ÇÖZÜLÜR SANIRIM!..YÜCE MECLİSİM, ORDUM, EMNİYETİM, SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI OLARAK BİR OLMANIN, DİRİ OLMANIN ZAMANI GELDİ VE GEÇMEKTE ARTIK SANIRIM!...

BİZE BU VATAN TOPRAKLARINI KANLARIYLA SULAYARAK EMANET EDEN AZİZ ŞEHİDLERİMİZİN RUHLARI ŞÂD OLSUN...ONLARIN KEMİKLERİNİ BİLE BİLE SIZLATANALARA DA YÜCE RABBİM İNŞALLAH BUGÜNE KADAR OLDUĞU GİBİ, BUNDAN SONRA DA FIRSAT VERMESİN!. SÖZÜNE,TÜRK MİLLETİ OLARAK, “AMİN” DİYOR VE M.AKİFİN İFADESİYLE :

- "SAHİPSİZ BİR MEMLEKETİN BATMASI HAK'TIR,SEN SAHİP OLURSAN BU VATAN BATMAYACAKTIR.” İKAZIYLA AZİZ ŞEHİTLERİMİZİ ŞU MÜBAREK RAMAZAN AYINDA RAHMETLE, YARALI GAZİLERİMİZİ HÜRMETLE SELÂMLIYORUM... YARGILANAN SUBAY VE PAŞALARIMIZIN SUÇLULUKLARININ İSPAT SÜRESİNE KADAR SUÇLU OLMADIKLARINI AMA SUÇLULUKLARI İSPAT EDİLİNCE DE TSK’NİN MAHKEME SÜRESİNCE ÇOK DAHA DUYARLI OLACAĞI İNANCINI ANADOLU HALKI OLARAK TÜM KALBİMİZDEN BEKLİYORUZ!..

YÜKSEK AŞKERİ ŞURADA ALINAN KARARLARIN ÜLKEMİZE, MİLLİTEMİZE VE ORDUMUZA  HAYIRLI OLMASI DİLEKLERİMLE.

SAYGILARIMLA…   

Bu yazı toplam 631 defa okunmuştur.
 • Yorumlar 2
  OKUYUCULARIMIZIN DİKKATİNE !... Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
  Yazarın Diğer Yazıları
  Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Olay53.com | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0537 617 89 89