• BIST 97.533
  • Altın 145,781
  • Dolar 3,5801
  • Euro 4,0019
  • Rize 19 °C

ATATÜRK’ÜN TÜRK ORDUSUNA VE ASİL TÜRK GENÇLİĞİNE MESAJI!

Abdulkadir İPEKOĞLU

"ZAFERLERİ VE MAZİSİ İNSANLIK TARİHİ İLE BAŞLAYAN -HER ZAMAN ZAFERLERLE BERABER MEDENİYET NURLARINI ÜZERİNDE TAŞIYAN KAHRAMAN TÜRK ORDUSU.


MEMLEKETİN EN BUHRANLI VE MÜŞKÜL ANLARINDA ZULÜMDEN, FELAKET VE MUSİBETLERDEN VE DÜŞMAN İSTİLASINDAN NASIL KORUMUŞ  İSEN, CUMHURİYETİN VE BUGÜNKÜ FEYİZLİ DEVRİNDE DE ASKERLİK TEKNİĞİNİN BÜTÜN MODERN SİLAH VE VASITALARIYLA MÜCEHHEZ OLDUĞUN HALDE, VAZİFENİ AYNI BAĞLILIKLA YAPACAĞINA HİÇ ŞÜPHEM YOKTUR. TÜRK VATANININ VE TÜRKLÜK CAMİASININ ŞAN VE ŞEREFİNİ, DAHİLİ VE HARİCİ HER TÜRLÜ TEHLİKELERE KARŞI KORUMAKTAN İBARET OLAN VAZİFENİ HER AN İFAYA HAZIR VE AMADE OLDUĞUNA BENİM VE BÜYÜK ULUSUN TAM BİR İMAN VE İTİMADIMIZ VARDIR. BU KANAATLE KARA, DENİZ, HAVA ORDULARIMIZIN KAHRAMAN VE TECRÜBELİ KOMUTANLARI İLE ERAATINI SELAMLAR VE TAKDİRLERİMİ BÜTÜN ULUS MUVACEHESİNDE BEYAN EDERİM. 29.10.1938"


                ATAMIZ YİNE DEVAMLA :"MİLLET VE KAHRAMAN ÇOCUKLARINDAN MEYDANA GELEN ORDU,O DERECE BİRİBİRİYLE BİRLEŞMİŞTİR Kİ,DÜNYADA VE TARİHİTE BUNUN ÖRNEĞİ PEK SEYREKTİR. BU MİLLİ GÖRÜNÜŞ İLE DAİMA ÖVÜNMELİYİZ.1931"


HAL BÖYLE İKEN BUGÜN KAHRAMAN TÜRK ORDUSUNA MİLLETİN GÜVENİNİ SARSMAK İÇİN EMPERYALİST GÜÇLER SİNSİ PLANLARINI TAHAKKUK ETTİRMEKTEDİRLER. TÜRK MİLLETİ OLARAK ÇOK UYANIK OLMAMIZ LAZIM. "KUVA-İ MİLLİYE"RUHUNDAN KOPULDUĞU ANDAN İTİBAREN ALLAH KORUSUN, ORDUMUZUN GÜCÜNÜN KIYMETİ KALMAZ. BUNU ACİLEN KORUMALIYIZ. TEŞKİLATÇILIKTA "TEK SESLİLİK ESASTIR" BU SEBEPLE KAHRAMAN ORDUMUZDA  KUVVET KOMUTANLARI DAHİ İÇTENLİKLE SÖYLÜYORUM, (Ülkemizdeki bir kısım sorumsuz basın karşısında!) ÇOK AZ KONUŞMALI. ESAS NOKTAYI SAYIN GENEL KURMAY BAŞKANIMA VE BAŞBAKANIMIZA BIRAKMALIDIRLAR. AKSİ TAKTİRDE BEDELİNİ BU NECİP MİLLET, BUGÜNE KADAR OLDUĞU GİBİ BUNDAN SONRA DA ÖDEYECEKTİR!.. ETKİLİ VE YETKİLİLER KONUŞMALI!..


YİNE ATAMIZIN: "MEMLEKETİN UMUMİ HAYATINDA ORDUYU SİYASETTEN AYIRMAK PRENSİBİ, CUMHURİYETİN DAİMA GÖZ ÖNÜNDE TUTTUĞU BİR TEMEL NOKTADIR. 1924" BU SEBEPLE YİNE KAHRAMAN ORDUMUZA SİYASETİN BULAŞMAMASI GEREKİR. BUNU TÜRK MİLLETİ OLARAK ORDUMUZDAN BEKLEMEK EN TABİBİ HAKKIMIZDIR SANIRIM. ÇÜNKÜ BU ORDUYU KURAN ATAMIZ DA BÖYLE İSTİYOR. HELE ORDU MENSUPLARI YETKİLİLER OLARAK ŞU SON GÜNLERDE MEDYADA YERİNİ ALAN DEDİKODULARA KARŞI ATAMIZIN SÖZÜNÜ KULAKLARIMIZA KÜPE EDELİM OLUR MU DOSTLARIM !..


ATAMIZ:"BİR ORDUNUN CEVHERİ NE OLURSA OLSUN,SİYASETE KARIŞIRSA BİRLİKTE HAREKET VE SAVAŞMA KABİLİYETİNİ ESASINDAN KAYBEDER VE VATANIN MÜDAFA GÜCÜNÜ HİÇE İNDİRİR. SİYASETE KARIŞMIŞ BİR ORDUNUN, KARIŞMADAN ÖNCEKİ DİSİPLİNİNİ VE SAVAŞMA KABİLİYETİNİ YENİDEN KAZANABİLMESİ İÇİN ÇOK ZAMAN İSTER!1918"


EVET, ATAMIZ BÖYLE SÖYLERKEN BİZE NE OLDU DA ÜLKEMİZİN VE TÜM DÜNYADAKİ MAZLUM ÜLKELERİN TEK ÜMİDİ OLAN KAHRAMAN ORDUMUZU SİYASETİN İÇİNE ÇEKMEYE ÇALIŞIYORUZ. HALEN DAHA ŞU 21. ASIRDA DA BUNDAN MEDET UMANLAR VAR. BENİM ORDUM BİR BAYRAK MİSALİDİR. ORDUMDAKİ BİRLİK VE BERABERLİK TÜRK MİLLETİNE HUZUR-DÜŞMANLARA İSE HUZURSUZLUK VERİR. BU SEBEPLE İÇ VE DÜŞMANLARA KARŞI YÜCE DEVLETİMİN YÖNETİCİLERİ İSTİHBARAT AĞINI MÜKEMMEL HALE GETİRMEDİKÇE, ŞEHİDLER KERVANINA YENİLERİ EKLENECEKTİR. TEKRAR SÖYLÜYORUM. DEVLET YÖNETİMİNDE "TEK BAŞLILIK ESASTIR". İSTİHBARAT AĞINDA GÖREV ALANLARIN VATAN-MİLLET-BAYRAK SEVGİSİ İYİ KONTROL EDİLMELİ, İNANÇ KONUSUNDA ZAAFİYET GÖSTERENLERİN BİLGLİLERİNE İTİBAR EDİLMEMELİDİR. EĞER GERÇEKTEN VATANSEVER ATATÜRKÇÜ İSEK, LÜTFEN NUTUK DENEN ESERİ VE (ATATÜRKÇÜLÜK 1-2-3.KİTAP GNLK.BASIMEVİ ANKARA 1982 ) ESERİ A'DAN Z'YE HERKES ÇOK İYİ OKUMALI Kİ BU ÜLKEYİ YAŞATALIM. EVLATLARIMIZ VE TORUNLARIMIZLA ŞEHİTLERİMİZİN DUASINI ALALIM. YOKSA LAF EDEBİYATIYLA GELECEĞİMİZİ İPOTEK ALTINA ALMIŞ OLACAĞIMIZI UNUTMAYALIM... ZATEN İÇ VE DIŞ DÜŞMANLARIMIZ DA BUNU BEKLİYOR DEĞİL Mİ!..


YİNE ATAMIZ:"İNSANLARIN MÜCADELESİNDE EN KUVVETLİ İSTİHKAM İMAN DOLU GÖĞÜSLERİDİR-1922." ATAMIZ BÖYLE SÖYLERKEN, BİZLER HALEN DAHA NENE HATUNLARIN-KARA FATMALARIN - ZÜBEYDE HANIMLARIN TORUNLARI OLARAK BU TOPRAKLARI BİZE VATAN YAPANLARIN KEMİKLERİNİ SIZLATIRCASINA ANAMIZIN - BACIMIZIN, KIZIMIZIN BAŞÖRTÜSÜYLE UĞRAŞMAYA KALKARSAK ÇOK DAHA VATANPERVER İNSANLARIN GÖNÜLLERİNİ KIRMIŞ OLURUZ. KIRILAN KALPLERİ ONARIP ESKİ HALİNE GETİRMEK ÇOK ZOR. UNUTMAYALIM: "SU UYUR,DÜŞMAN UYUMAZ!" EFENDİM.


YİNE ATAMIZ:"YARIM HAZIRLIKLA, YARIM TEDBİRLE YAPILACAK TAARRUZ, HİÇ TAARRUZ ETMEMEKTEN DAHA ÇOK FENADIR. HER TAARRUZA KARŞI DAİMA, MUKABİL TAARRUZ DÜŞÜNMEK GEREKİR. MUKABİL TAARRUZ İHTİMALİNİ DÜŞÜNMEDEN VE ONA KARŞI EMNİYETE ŞAYAN TEDBİR BULMADAN HAREKET EDENLERİN AKIBETİ, MAĞLUP VE MÜNHEZİM OLMAKTIR, MÜNKARİZ OLMAKTIR.1927


-KOMUTANLARIN EN BÜYÜK CESARETİ SORUMLULUKTAN KORKMAMAKTIR. 1918


-KITASI TAMAMEN ELİ VE NÜFUZU ALTINDA BULUNMAYAN KITA KUMANDANI İFA-YI HİZMET ETMİYOR DEMEKTİR. 1916


-ÇOK KUVVETTEN ZİYADE ÇOK DİKKATLİ VE FEDAKÂRANE BİR SEVK VE İDARE MAKSADI TEMİN EDER. 1915"


İŞTE ATAMIZIN İNCİ TANESİ FİKİRLERİ. İNANIYORUM Kİ KOMUTANLARIMIZ ÇOK DİKKATLİ VE FEDAKARANE BİR SEVK VE İDARE İLE BAŞTA DOĞU ANADOLU BÖLGESİ - KIBRIS VE DİĞER SORUNLARI SİYASİ İKTİDARLA MÜŞTEREKEN ÇÖZECEKLERDİR. TÜRK ORDUSUNUN DEĞERLİ KOMUTANLARI BU GÜCE SAHİPTİR. LÜTFEN TEKRAR EDİYORUM. EZAN SUSMASIN - BAYRAK İNMESİN - VATANIN HA EKMEĞİNİ YEMİŞİM, HA KURŞUNUNU DİYEREK DÜĞÜNE VE GERDEK ODASINA GİDER GİBİ ASKERE GİDEN ŞU NECİP TÜRK GENÇLERİNİN ANALARINA - BACILARINA - EŞLERİNİN BAŞÖRTÜSÜNE UZANAN ELLERE "DUR"DİYELİM… YA OKULLARINDAN ÇİÇEĞİ BURNUNDA KOVULAN BİNLERCE KIZIMIZIN BEDDUASI TUTARSA!...


BENİM ORDUMUN SIFATI MEHMETÇİK (KÜÇÜK PEYGAMBER!)... DÜNYADA BÖYLE KUTSAL BİR SIFATA HAİZ BİR ORDU DÜNYA’DA VARSA LÜTFEN BANA GÖSTERİN VE BÜTÜN SÖYLEDİKLERİMİ GERİ ALIYORUM,  AMA GÖSTEREMEZSİNİZ!..


-ATAMIZ:"DİN LÜZUMLU BİR MÜESSESEDİR VE DİNSİZ MİLLETLERİN DEVAMINA İMKAN YOKTUR. 1930”


-O HZ.MUHAMMED ALLAHIN BİRİNCİ VE EN BÜYÜK KULUDUR. ONUN İZİNDE BUGÜN MİLYONLARCA İNSAN YÜRÜYOR. BENİM, SENİN ADIN SİLİNİR, FAKAT SONUCA KADAR O, ÖLÜMSÜZDÜR. 1926


-EZAN VE KURANI TÜRKLERDEN BAŞKA HİÇBİR MÜSLÜMAN MİLLETİ BU KADAR GÜZEL OKUYAMAZ. BUNLARA MUHTEŞEM MÜZİK AHHENGİ VEREN TÜRK SANATKARLARIDIR. 1933


-BİZİM DİNİMİZ, MİLLETİMİZE DEĞERSİZ, MİSKİN VE AŞAĞI OLMAYI TAVSİYE ETMEZ. AKSİNE ALLAH'TA, PEYGAMBER'DE İNSANLARIN VE MİLLETLERİN DEĞER VE ŞEREFİNİ MUHAFAZA ETMELERİNİ EMREDİYOR. 1923


-TÜRK MİLLETİ DAHA DİNDAR OLMALIDIR. YANİ BÜTÜN SADELİĞİ İLE DİNDAR OLMALIDIR DEMEK İSTİYORUM. DİNİME, BİZZAT HAKİKATE NASIL İNANIYORSAM, BUNA DA ÖYLE İNANIYORUM. 1923


-MİLLETİMİZ DİN VE DİL GİBİ KUVVETLİ İKİ FAZİLETE MALİKTİR. BU FAZİLETLERİ HİÇBİR KUVVET, MİLLETİMİZİN KALP VE VİCDANINDAN ÇEKİP ALAMAMIŞTIR VE ALAMAZ. 1923"


EM. BİR EDB. ÖĞRETMENİ OLARAK HALKIMI DİNLİYORUM, BİNLERCE ÖĞRENCİ YETİŞTİRİP BU VATANA KURBAN YOLLADIM ONLARIN GÖRÜŞLERİNİ HATIRLIYORUM. AVRUPA-ASYA UZAYI FETHETTİ, BİZLER BAŞÖRTÜSÜ VE LAİKLİĞE VE DARBE TARTIŞMALARINA ŞU 21. ASIRDA TAKILMIŞ GİDİYORUZ. YETER DİYORUM. LAİKLİĞİ DE DOĞRU ÖĞRENELİM VE ÖĞRETELİM. ÜLKEMİZDE BİLENLER SUSMAKTA, BİLMEYENLER KONUŞMAKTA VE AHKAM KESMEKTE!..


ATAMIZ 1930'DA LAİKLİĞİ:"LAİKLİK, YALNIZ DİN VE DÜNYA İŞLERİNİN AYRILMASI DEMEK DEĞİLDİR. TÜM YURTTAŞLARIN VİCDAN, İBADET VE DİN ÖZGÜRLÜĞÜDE DEMEKTİR." (İŞTE LAİKLİK)


BENİM ATATÜRK’ÜM LAİKLİĞİ BU ŞEKİLDE TANIMLARKEN; BU SÖZÜN HARİCİNDE HİÇ BİR KİMSENİN LAİKLİĞİ BAŞKA TÜRLÜ TANIMLAMASIYLA BU MİLLETİ İNANCINDAN VE ATASINDAN SOĞUTMAYA KİMSE KALKMASIN, BAŞARILI OLAMAYACAKLARDIR!... ATAMIZIN VE ŞANLI ECDADIMIZIN KEMİKLERİNİ SIZLATMAYALIM.


ATAMIZ DAHİ DİN VE DİL  GİBİ İKİ ÖNEMLİ SEVGİYİ HİÇBİR GÜCÜN MİLLETİMİZİN KALP VE VİCDANINDAN ÇEKİP ALAMAYACAĞIN SÖYLERKEN; HODRİ MEYDAN DİYORUM.  ALABİLİRSENİZ ALIN. AMA UNUTMAYIN, TESTİ KIRILIRSA BUNUN BEDELİNİ BİRİLERİ ÖDEYECEKTİR UNUTMAYALIM! UZAY ÇAĞINA GİRERKEN BU GENÇLERİMİZE İŞ+AŞ VERELİM VE ÖNLERİNİ AÇALIM. ONLARI TARİHLERİYLE ŞANLI ECDADLARIYLA KUCAKLAŞTIRALIM. AKSİ TAKTİRDE ONLARA SAHİP ÇIKIP, BİZLERİ İÇİMİZDEN YIKMAK İSTEYEN  ÇOK DEVLET OLACAKTIR!.. SÖZLER ÖNEMLİ DEĞİL, ÖNEMLİ OLAN İCRAAT'TIR. LAİKLİK ADI ALTINDA %90'I MÜSLÜMAN OLAN MİLLETİN KALBİNİ KIRMAKLA TEMELİMİZE KENDİ ELLERİMİZLE DİNAMİTİ KOYMUŞ OLACAĞIMIZI UNUTMAYALIM. LÜTFEN RİCALLERİMİZ UYUMASINLAR, OLUR MU!..


ATAMIZ:"KADINLIK MESELESİNDE ŞEKİL VE KIYAFETİ ZAHİRİYE İKİNCİ DERECEDEDİR. ASIL MÜCADELE SAHASI, KADINLARIMIZ İÇİN ŞEKİLDE VE KIYAFETTE MUVAFFAKİYETTE ZİYADE, ASIL MUZAFFER OLUNMASI LAZIM GELEN SAHA NUR İLE, İRFAN İLE, FAZİLETİ HAKİKİYE İLE TEZEYYÜN VE TECEHHÜZ ETMEKTİR. İCABATI DİN OLAN TESETTÜR, KISACA İFADE ETMEK LAZIM GELİRSE, DENEBİLİR Kİ KADINLARIN KÜLFETİNİ MUCİP VE MUHALİFİ ADAP OLMAYACAK ŞEKLİ BASİTTE OLMALIDIR. ŞEKLİ TESETTÜR KADINI HAYATINDAN, MEVCUDİYETİNDEN TECRİT EDECEK BİR ŞEKİLDE OLMALIDIR. BU ŞEKLİ BASİT HEYETİ İÇTİMAİYEMİZİN AHLAK VE ADABINA MUGAYIR DEĞİLDİR. 1923"


ATAMIZ BÖYLE SÖYLEYİP BAŞINI O YILLARDA ÖRTEN BACILARIMIZA VE ANALARIMA BU ŞEKİLDE DESTEK ÇIKARKEN, HANGİ GÜÇ VE İNANÇLA ATAMIZIN EMANET ETTİĞİ BU GÜZİDE VATAN TOPRAKLARI ÜZERİNDE YAŞAYAN KIZLARIMIZI BİR KISIM YÖK ÜYELERİ VE BÜROKRATLAR DEVLETİMİN DAİRELERİNE (KAMU ALANIDIR) DİYE SOKMAMAKTA; ANLAMAK MÜMKÜN DEĞİL AMA ANLIYORUZ EFENDİM ANLIYORUZ ARTIK!..


ÖNEMLİ OLAN GÖNÜLLERDİR EFENDİM... İSTEYEN BAŞINI AÇSIN, İSTEYEN İNANCI GEREĞİ ÖRTSÜN. KORKULAN NE ANLAYAMADIK!... BASKI VE ZULÜMLE BİRYERE VARMAK MÜMKÜN DEĞİLDİR… BU MİLLET BENİM BAŞÖRTÜME UZANANLAR, BENDEN DEĞİLDİR DEMEYE BAŞLADI. TEHLİKE KAPIDA NE OLUR HATAMIZDAN DÖNELİM. ZİRA HATANIN YARISINDAN DÖNMEK KARDIR VE HALKIMIZDAN DA ÖZÜR DİLEYELİM. BU İSE EN BÜYÜK ERDEMLİKTİR. BİR TARAFTAN VATANDAŞA KIZINI OKUT DİYECEKSİN, DİĞER TARAFTAN KIZLARIMIZ YÜKSEK OKULA GELİNCE ZORAKİ AÇACAKSIN… NASIL BİR TOPLUM ÜRETMEN İSTİYORUZ, LÜTFEN TOPLUMU CAHİL BIRAKMAYALIM... TOPLUMA ÇOMAK SOKANLARA YÜZ VERMEYELİM!..


ESKİDEN PADİŞAHLARA SÖYLENEN ŞU SÖZÜ UNUTMAYALIM NE OLUR:


-"MAĞRUR OLMA PADİŞAHIM, SENDEN BÜYÜK ALLAH VAR!"


BENİMDE DEDEM ALLAH-Ü EKBER DAĞLARINDAN ŞEHİT OLMUŞ " İBUKA OĞLU ZEKERİYA'DIR". BENİM DEDEM VE ATATÜRKÜM BU VATANI BİZDEN OLANA TESLİM ETTİ, BİZE YABANCI OLAN VE HALKIMA ZULMEDEN YÖNETİCİLERE DEĞİL!... HERHALDE DÜŞMANI UZAKTA ARAMAĞA GEREK YOK, KORKARIM DÜŞMAN GÜÇLERİ İÇİMİZDE. ÇÜNKÜ İNGİLİZ LORD CROMERİN BİZ SÖZÜ BENİ VE VE EBU AZİZ VATANI SEVENLERİ ÇOK KORKUTUYOR.  BİR İNGİLİZ OLARAK DİYOR Kİ:


-"BİZ MISIRI YÖNETMEYİZ, MISIRI YÖNETENLERİ YÖNETİRİZ!"


YAZACAK BİR ŞEY YOK SANIRIM. HER ZAMANKİNDEN DAHA ÇOK MİLLİ BİRLİK VE BERABERLİĞE MUHTAÇ OLDUĞUMUZ ŞU GÜNLERDE TÜRK SİLÂHLI KUVVETLERİ ÜZERİNDE YAPILAN SPEKÜLASYONLARLA İLGİLİ OLARAK YAPILAN OLUR OLMUZ KONUŞMALAR VEYAYINLAR, TÜRK MİLLETİNİN TEMELİ SAYILAN ÖZÜNE DARBE VURMAKTA!..


DAHA SÜPER DEVLET VE MİLLET OLARAK NELER YAPMAMIZ GEREKTİĞİNİ TARTIŞMAMIZ GEREKİRKEN, BU TARTIŞMALAR İNANINIZ Kİ HİÇ DE ETİK OLMUYOR, FERT VE MİLLET OLARAK HUZURUMUZ HER GEÇEN GÜN KAÇMAKTA!..


”KOL KIRILIR YENİÇİNDE”ATASÖZÜNDEN HAREKETLE, LÜTFEN KENDİ İÇ SORUNLARIMIZI DÜNYA KAMUOYUNA KARŞI ALENEN TAŞRTIŞMAMIZ HİÇ DE ETİK OLMAZSA GEREK DİYORUM.  LÜTFEN MİLLET OLARAK BÜTÜN BİRİMLERİMİZLE KUCAKLAŞALIM.  YOKSA, BU KÜSKÜNLÜK SONUCU BOZULAN BİRLİKTELİĞİMİZİN SONU HAYIRLI OLMAYACAKTIR!.. HELE HELE TELEVİZYONLARDAKİ YORUMLARI İZLEDİKÇE, HUZURUMUZ DAHA DA KAÇMAKTA!...  ÇÜNKÜ BİLENLER DEĞİL, BİLMEYENLER DE YORUM YAPMAKTA Kİ, BU GİDİŞ HİÇ DE TARİHİ ÖRNEK KABUL EDERSEK İYİ GELİŞMELER DEĞİL!..


VE ALLAH SONUMUZU HAYIRLI ETSİN DİYORUZ. YÜCE RABBİM ÜLKEMİZİ - MİLLETİMİZİ -TEK ÜMİDİMİZ GENEL KURMAY BAŞKANIMIZ İLKER BAŞBUĞ PAŞAMIZ KOMUTASINDA KAHRAMAN ORDUMUZU  HER TÜRLÜ İÇ VE DIŞ TEHLİKELERDEN, FELAKETLERDEN KORUSUN.


BİZE BU VATAN TOPRAKLARINI KANLARIYLA SULAYLARAK EMANET EDEN AZİZ ŞEHİDLERİMİZİN RUHLARI ŞAD OLSUN... ONLARIN KEMİKLERİNİ BİLE BİLE SIZLATANALARA DA YÜCE RABBİM İNŞALLAH BUGÜNE KADAR OLDUĞU GİBİ, BUNDAN SONRA DA FIRSAT VERMESİN!..


SÖZÜNE,


-TÜRK MİLLETİ OLARAK,


 “AMİN” DİYOR;


AKİFİN İFADESİYLE:"SAHİPSİZ BİR MEMLEKETİN BATMASI HAK'TIR,SEN SAHİP OLURSAN BU VATAN BATMAYACAKTIR.” İKAZIYLA,  BAYRAĞIIMIZIN GÖNDERDEN İNMEMESİ VE EZAN SESİNİN KAYBOLMAMASI-TÜRK MİLLETİNİN BÜTÜN KURUM VE KURULUŞLARIYLA BİR BİNANIN TUĞLALARI GİBİ SIKI SIKIYA KENETLEŞMESİ VE DÜNYAYA BİRLİK - BERABERLİK MESAJINI VERMESİ  DİLEĞİYLE GÜNÜMÜZ MUTLU,GELECEĞİMİZ UMUTLU OLSUN.


KALIN SAĞLICAKLA EFENDİM..


 


Not:Lütfen tarafsız ve objektif bir ruh hali içinde yazdığım bu yazımı çok iyi kavrayın. İkinci bir Atatürk olmadığından, Atamızı bizlere farklı tanıtanlara lütfen itibar etmeyin. Yalınız Türk milleti değil, dünya Türklüğü ve insanlık aleminin tek güvencesi olan kahraman Türk Silâhlı Kuvvetleri üzerinde oynanmakta olan şer oyunlar ve olayları içeren bilgi ve belgelere dayanmayan konuşma ve yazıların hiçbir değeri yoktur. İşte yukarıda belgelerle benim Atatürk’üm…   Atatürk’ümü başka mecralara kanalize etmek isteyenlere önerim; LÜTFEN AKLINIZI BAŞINIZA ALIN!..

Bu yazı toplam 433 defa okunmuştur.
  • Yorumlar 0
    OKUYUCULARIMIZIN DİKKATİNE !... Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Olay53.com | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0537 617 89 89